חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

ברומית / משפחת הדגניים Wild oat / Poaceae (Graminae)

פרחי באךמאת: אלומה גלזר
      
Bromus ramosus

שם הצמח: תמצית מס. 36 בערכה של באך היא תמצית ה-WILD OAT. תרגום חופשי של שם הצמח מראה כי מדובר בשיבולת-שועל, אך לא כן. שמו הלטיני של הצמח הוא Bromus, "ברומית" בעברית, שפירושו באנגלית הוא Oats, ולכן בחר ד"ר באך בשם "Wild Oat", אף ששמו האנגלי העממי של הצמח הוא "ברומית שעירה" או "ברומית החורש". גם הברומית וגם שיבולת-השועל הם צמחים המשתייכים למשפחת הדגניים, עליה נמנים גם החיטה, השעורה, האורז, הדוחן ועוד, ולמרות הדמיון, אלה הם שני צמחים שונים (ניתן להשוות את התמונה של הצמח לצמחי שיבולת-השועל שאנו מכירים משדות הבר בארץ באביב).
הצמח והפריחה: הברומית היא צמח בר נפוץ באנגליה, היא גדלה בחורשות לחות ובצידי דרכים. זהו עשב גבוה, בעל גבעול שעיר וזקוף, המתנשא עד לגובה של כ-60 – 180 ס"מ. העלים מאורכים, שטוחים, חלקם התחתון כרוך סביב הגבעול כנדן, וחלקם העליון חופשי, בעל קצה מחודד, ונוטה כלפי מטה. פרחי הברומית, מסודרים בשיבוליות, צורת הפריחה האופיינית למשפחת הדגניים. השיבוליות נישאות על עוקצים ארוכים משני צידי הגבעול, הן נטויות כלפי מטה, וצבען ירוק. הפריחה באנגליה מתרחשת בקיץ.
הכנת התמצית: לצורך הכנת התמצית אוספים שיבוליות בשיא פריחתן, כאשר ניתן לראות את האבקנים מציצים מתוך השיבוליות, ומכינים אותה על-ידי  מיצוי בשמש.

מטרת התמצית: תמצית ה-Wild Oat משמשת להקל על אנשים מוכשרים המתקשים בבחירת הכיוון המקצועי והדרך בחיים. ואלה מילותיו של ד"ר באך עצמו: "התמצית היא לאנשים שיש להם את השאיפה לעשות משהו משמעותי בחייהם. הם שואפים לרכוש הרבה ניסיון, ולחוות את החיים במלואם. הקושי שלהם הוא להחליט באיזה תחום לבחור, משום שכל התחומים מושכים אותם באותה מידה. כתוצאה מכך נוצר חוסר שביעות רצון ועיכוב בהגשמת השאיפות."

כיצד מצביע הצמח על מטרת התמצית: הברומית היא עשב גבוה, הנע עם כל רוח קלה, וכך גם האדם הנזקק לה – אדם הנע בקלות עם כל משב רוח של נושא שמעניין אותו. השתייכותו של הצמח למשפחת הדגניים מצביעה על הצורך של אותו אדם במחויבות ובמציאת מיקוד אישי. מסר הריפוי של התמצית נובע בעיקרו מן הצבע הירוק של הצמח, כולל פרחיו. הצבע הירוק מביא עימו מסר של איזון הרגשות, בייחוד כאשר אדם נתון לתנודות רגשיות, ומביא גמישות למחשבה והרמונה לגוף.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד