חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך מהחיים: אבחון וטיפול בפחד


זהו סיפורה של שרון, אישה גרושה בת 49, שהגיעה אליי לטיפול בפרחי באך.

במפגש הראשון שלנו, שרון סיפרה לי כי בשנים האחרונות היא לא מסתדרת בשום מקום עבודה. היא עובדת למשך תקופות קצרות ואז עוזבת, בגלל לחץ והרגשה של נטל כבד.

לפני כל עבודה חדשה, שרון עוברת את כל המבחנים והאבחונים האפשריים ומעפילה על מועמדים אחרים שמתמודדים על התפקיד. הקושי העיקרי שלה הוא הפחד שלא יהיו מרוצים ממנה ושהיא לא תהיה מספיק טובה, עוד לפני שהיא מתחילה את יומה הראשון בעבודה וגם אחרי שהיא מתחילה לעבוד. היא לא ישנה בלילות וחושבת כל הזמן על מה יהיה, איך יהיה, מה תגיד אם ישאלו אותה כיצד היא מתקדמת וכן הלאה. כך, שרון מתנהלת עם ספקות וחששות ללא הרף.

במפגשים הראשונים שלנו, אבחנתי שהנושא המרכזי הוא הפחד ועבדתי עם שרון על הפחד לפני כניסתה למקום עבודה חדש שבדיוק הייתה אמורה להתחיל בו. כך יצא, שיכולתי ללוות אותה מהיום הראשון לעבודתה. יום לפני, דיברתי איתה בטלפון והיא הייתה בפחד נוראי, הסברתי לה כי זוהי תקופה ראשונה של למידה, והיא אינה צריכה בשלב זה להוכיח שום דבר, וגם אף אחד לא מצפה ממנה ביום הראשון לעבוד כאילו היא עובדת ותיקה. כמו כן הצעתי לה לכתוב על דף "אין לי ממה לפחד, מחר אני רק לומדת" כדי למוסס את הפחד. שלחתי לה בבוקר הודעות לטלפון שבהן איחלתי לה הצלחה ועודדתי אותה לסמוך על עצמה, כי היא אישה חכמה ואינטליגנטית.

התמציות העיקריות שרשמתי לשרון 

  • MIMULUS – לפחד שהיא לא תעמוד בציפיות
  • WHITE CHESNUT – למחשבות הטורדניות
  • LARCH – לביטחון העצמי
  • WALNUT – לביטחון העצמי, לאמונה בעצמה

כמטפלת בפרחי באך, היה חשוב לי לתת לשרון תמיכה תכופה. ליוויתי אותה בטלפון ועודדתי אותה לקחת את התמציות לפני תחילת העבודה. בנוסף, שוחחנו מדי פעם בטלפון, ושוב פירקנו את מרכיב הפחד לגורמים ששרון יכלה לעכל אותם. עם הזמן, ראיתי לנגד עיניי איך שרון מתגברת על פחדיה בהדרגה. היא הרגישה נוח לדבר איתי או לסמס לי, וזה היה חלק חשוב מאוד מתהליך הטיפול.

היום שרון עובדת באופן רציף כבר זמן מה וכדי לשמר זאת, אנחנו ממשיכות לעבוד יחד והיא ממשיכה להתקדם עקב בצד אגודל. שרון מתקשרת אליי בכל פעם שעולה הצורך והתמיכה שאני מעניקה לה עוזרת לה מאוד להשתלב בעבודה. 


מאת גלי כליף - מטפלת בפרחי באך, רפלקסולוגיה ועיסוי תינוקות. galik@013net.net | 054-4517989

באנר קנייה ישירה

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד