חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

לחץ במבחן פסיכומטרי


מבחן פסיכומטרי הוא המבחן החשוב ביותר לקבלה ללימודים גבוהים ויום כמעט אי אפשר להגשים חלומות מקצועיים בלעדיו. מבחן פסיכומטרי בודק כישורים קוגניטיביים וכישורים מנטליים בהשוואה לאנשים אחרים ברמות שונות. הבחינה ארוכה יחסית והיא מבוססת על שלושה תחומים: חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ושליטה בשפה האנגלית. הציון הממוצע בארץ של מבחני פסיכומטרי הוא 550 בערך אבל כדי להתקבל למקצועות מבוקשם ויוקרתיים יש צורך בציון פסיכומטרי הרבה יותר גבוה וכבר לא מספיק רק תעודת בגרות בממוצע גבוה. 

כובד המשקל שיש למבחן פסיכומטרי בהצלחה האקדמית העתידית של כל אחד מאיתנו משפיע מאוד על מידת ההשקעה בבחינה, רבים משתתפים בקורסי הכנה יקרים ואינטנסיביים לקראת המבחן שכוללים סימולציות שונות ואסטרטגיות למידה כדי לשפר את אופן פיתרון השאלות במבחן ולצמצם את הזמן במענה לכל שאלה ויש מי שחוזרים על הבחינה מספר פעמים במטרה לשפר את הציון ולהתקבל למוסד המבוקש למסלול הלימוד המבוקש. מי שלא מצליח במשימה פונה לעיתים למוסד לימודים אחר או למסלול לימודים אחר. הלחץ שנבנה לקראת מבחן פסיכומטרי משפיע מאוד על התפקוד בעת הבחינה, תופעות כגון צמרמורות קור, גלי חום, כאבי ראש וכאבי בטן עלולות להופיע כתוצאה מהלחץ.

אל תתנו ללחץ לפגוע בעתיד שלכם! חשוב מאוד לגשת למבחן פסיכומטרי רגועים ומרוכזים כדי להתמקד בשאלות ולבטא את הידע שצברתם וליהנות מציון גבוה שיאפשר לכם להצליח בהמשך הדרך. 

הנה כמה טיפים להפחתת הלחץ לקראת מבחן פסיכומטרי.

קורס הכנה

אפילו אם אתם אוטו דידקטים במהותכם, מומלץ להשתתף בקורס הכנה מקצועי למבחן פסיכומטרי. קורסים אלה יסייעו לכם לשפר את הכישורים שלכם בכל הרמות, להתכונן באופן ממוקד ולפתח אסטרטגיות לימוד ופיתרון לבעיות נפוצות שעולות בבחינה והכל תוך עמידה בלוח זמנים צפוף. כמו כן, המדריכים של קורסי פסיכומטרי הינם מדריכים מיומנים בשיטות עבודה יעילות ובהעברת החומר בדרך אטרקטיבית והם יסייעו לכם להעלות את המוטיבציה לקראת הבחינה ויהיו זמינים לרשותכם לשאלות ותרגולים. 

תרגולים בבית

אך לא מספיק להשתתף בקורס פסיכומטרי בלי להשקיע בתרגולים גם בבית ובזמנכם הפנוי. יש להקדיש תשומת לב ומאמץ לעמוד בדרישות הבחינה וכך לשפר את הסיכויים וההישגים שלכם. שימו לב איך מיום ליום אתם משתפרים בפיתרון הבעיות השונות וגם משפרים את הקצב. התייחסו לזה כאל תרגיל למוח ולא כאל הבחינה של חייכם.

פרטנר ללימודים

אם תלמדו עם חבר טוב או מישהו שנעים לכם ללמוד בחברתו, תוכלו להוריד מהלחץ וליהנות גם מהחברה המשותפת. מי אמר שלימודי פסיכומטרי הם לא סוג של בילוי חברתי?

תנאים אופטימליים

חשוב שבמהלך התקופה ללימודי פסיכומטרי, תרגיעו את עצמכם ככל שניתן בדרך הנעימה לכם ביותר - האזנה למוזיקה, תרגול גופני ואמבטיה בסופו של יום הם כולם רעיונות טובים. לפעמים צריך להרפות מעט את המוח ולכן, תנו לעצמכם זמן לנוח קצת לפני השינה או לפני שניגשתם ללמוד. שמרו על תזונה נכונה ובריאה.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד