חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

רגע לפני שמתפטרים, איך מתמודדים עם הלחץ בעבודה


ללחץ יש מחיר כבד ורבים ירגישו קריסה פיזית של ממש כתוצאה ממתחים גוברים לצד התקפות חרדה, נדודי שינה, כאבי ראש וגב כרוניים, כאבי שרירים ואדישות מוזרה.

לא רק מי שעובד קשה או הוא החוליה הלחוצה במשפחה סובל אלא גם היקרים לו מכל חווים את הלחץ ביחד אתו. לחץ קצר אולי ממקד אותנו ואף מטעין אותנו באנרגיות אבל לחץ מתמשך הוא כמו עננה שמעיבה תמידית על מצב הרוח.הסיבה העיקרית ללחץ במאה ה-21 היא עדיין עבודה בין אם שעות עבודה מופרזות ובין אם פשוט התחושה שצריך לעבוד כל הזמן, אפילו כשאמורים לנוח בבית. הלחץ הזה מחולל שיתוק, הוא פוגע בתפקוד המיטבי ואף גורם להיעדרויות ממושכות מהעבודה. כלומר, לחץ מהעבודה עשוי לפגוע בתפוקה.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

אז איך מתמודדים עם העומס הרב שגורם לחץ בעבודה שעשוי להוות סכנה משמעותית לבריאות הנפש ולבריאות הפיזית שלנו? הנה כמה טיפים לעובדים הלחוצים.

סידור עבודה הגיוני נוגד שחיקה

ככל שעובדים יותר כך אולי מעצימים את ההישגים או מצליחים להגיע לרווחה כלכלית, אבל יש לעבודה מרובה השלכות מרחיקות לכת – שחיקה שתגרום לתשישות ואפילו לדיכאון, שלא לדבר על כאבים פיזיים. חשוב לעצור את זה לפני שיהיה מאוחר מדי ולסגל שגרה תעסוקתית שפויה מבחינת שעות עבודה, אימוץ יום חופש פעם בחודש, יציאה מוקדמת אחת לשבוע. מומלץ גם לנסות להתנתק מענייני עבודה מנטלית כשיוצאים פיזית מהמשרד. למצוא תחומי עניין או פעולות מרגיעות כדי שלא תהיה הזדמנות למחשבות קדחתניות בנוגע למשימות שעוד ממתינות לביצוע בעבודה. זכרו שכשאתם לחוצים אתם מתפקדים פחות טוב בעבודה, דעתכם מוסחת ואתם עשויים לעשות טעויות ולכן, אמצו לעצמכם הפסקות יזומות לצורך התרעננות בין אם הפסקת אוכל או פשוט הפסקה למנוחה, אפילו לשיחת טלפון אישית או אוורור במרפסת של המשרד.

גיוס תמיכה מהסביבה – לעטוף את עצמכם במי שאכפת לו מכם

לא תמיד פשוט לגייס תמיכה תעסוקתית מהמעסיקים, כיוון שהם לרוב חושבים על הרווחיות של העסק אבל חשוב מאוד לנסות לגייס תמיכה מהסביבה הקרובה – חברים, בני משפחה, כך שתוכלו לחלוק עם מישהו את מה שעובר עליכם והם יסייעו לכם בתקופות לחוצות במיוחד. אפשר בהחלט להיוועץ גם עם אנשי מקצוע שיוכלו להקשיב ולחלק עצות יעילות כיצד לחלק את הלו"ז ולהגיב במצב קיצון של כריעה תחת לחץ. גם קהילתיות, למשל, קבוצות תמיכה של אנשים שחשים כמוכם (לא בהכרח מוסדרות אלא של חברים, שכנים) יכולות לסייע בדיון פורה על לחץ בעבודה וכיצד להתמודד אתו.

זריקת מרץ לנפש – להתרחק מהלחץ בשעות הפנאי

פיתוח תחומי עניין שלא קשורים לעבודה הוא גלגל הצלה. חשוב מאוד לנקות את הראש בדרכים שמסבות לכם אושר בין אם מדובר בהתנדבות בעמותות, תרפיה כלשהי, חוגי ספורט, אפילו ספר טוב, מוסיקה, אמבטיה חמה, כל דבר שינתק אתכם מהשגרה הלחוצה ותוכלו לחכות לו בסופו של יום או בסופי שבוע, להתמלא אנרגיות טובות לקראת ההמשך. פעילות גופנית אגב משחררת אנדרופינים שמבחינה כימית מסייעים בשיפור מצב הרוח וגם לתזונה מאוזנת יש השפעה חיובית על המצב הנפשי, במיוחד אם מרבים באומגה 3 ושמנים חיוניים אחרים.

ואם נקלעתם ללופ של חיים לחוצים ואתם לא מצליחים להשתחרר וזקוקים להצלה מיידית, רסקיו רמדי, המבוסס על תמציות נבחרות של פרחי באך, יכול לסייע בהחזרת השלווה כך שתוכלו לחזור לחיי היומיום, לתפקד ולהרגיש נינוחים יותר.

קופון הנחה מעודכן - רסקיו 10 מ״ל

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד