חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

אנרגיית חיים אוניברסלית עם פרחי באך


מהי אנרגיית החיים האוניברסלית? היא המקור, היא הכול, היא היקום ופרטי הפרטים הקיימים בו. כל הגופים והפרטים הללו מובדלים זה מזה בצפיפות  האנרגיה. ככל שהאנרגיה צפופה יותר, כך היא תתבטא בצורה מוחשיתחומר. כאשר האנרגיה דחוסה פחות, כך יקשה עלינו לראותה ולחוש בה באמצעות חושינו.

לנו, בני האדם, אנרגיה שאותה אנו קולטים מן החוץ ואותה אנו מקרינים כלפי חוץ (ההילה). כל תחושה, חוויה, מילה, מחשבה מתבטאת כאנרגיה המוקרנת מתוכנו החוצה.

אם נתייחס למשוואה המפורסמת של איינשטיין, נראה כי אנרגיה ומסה אחת הן. על פי משוואה זו אנו למדים כי אם היינו לוקחים חומר כלשהו והיינו מאיצים אותו למהירות האור, אותו חומר היה הופך לאנרגיה ולהיפך. אם אנרגיה מסוימת תאט את מהירותה, נקבל חומר.

אנרגיה זו היא קבועה ונצחית ולמדנו להיעזר בה על מנת להתגבר על תחלואי הגוף (החומר) והנפש, למדנו לתעל אותה דרך אותם אזורים חסומיםאיברים כואבים וחולים

קיימות טכניקות רבות שבעזרתן ניתן לתעל את האנרגיה הנפלאה הזו על מנת להביא לידי איזון וריפוי מרכזי האנרגיה (הצקרות או הספירות) של האדם. אנרגיה זו עוברת דרכנו החל בצורה פשוטה כמו מגע, אכילה ושתייה וכלה דרך שיטות ריפוי כמו כוח מחשבתי, דמיון מודרך, הילינג, מדיטציה ולענייננו - פרחי באך.

ד"ר באךמגלה תמציות פרחי באך, הבין את תכלית הבריאה, עיקרה הוא שכל אדם נולד עם יעוד מסוים. במידה ונוצר קונפליקט בין הנשמה לבין האדם, מופיעים תסמינים רגשיים ופיזיים. לרוב קונפליקט זה יבוא לידי ביטוי כמחלה. לכן יש לפעול על מנת לתקן ולהחזיר את האיזון לגופו של האדם.

למה פרחי באך?

לד"ר באך מספר סיבות לשימוש בפרחים דווקא. העיקרית היא שבפרחים טמונים החיים של הצמחהזרעים.

הפרח, כמו האדם מכיל שני ביטויים של אנרגיה. אנרגיית החומר ואנרגיית החיים. גוף האדם הוא החומר המכיל את הנשמה. אם נתבונן במבנה הפרח, נראה שמצד אחד ישנו החומר עצמו הניזון מן האדמה ומצד שני ישנה  אנרגיית החייםחום השמש והאור אותה קולטים עלי הכותרת המשמשים כמעין אנטנה.

ד"ר אדוארד באך, מגלה התמציות הנפלאות, ידע להבחין בזכות יכולת חושית יוצאת דופןאת רמתם והשפעתם האנרגטית של הפרחים. באמצעות החזקת פרח הוא חש בגופו את התנודות והתדרים האנרגטיים שמשדר הפרח. חלקם של הפרחים חיזקו אותו וחלקם החלישו וגרמו לו להקאות, פריחות, כאבים. לכל פרח תדר שונה המציף את גופנו בתכונה ספציפית

ד"ר באך הבין שעל מנת לרפא ולתקן תכונה שלילית מסוימת יש למצוא את התכונה ההפכית. כלומר, לאדם חרדתי תינתן תמצית אשר התדר האנרגטי שלה ישנה את התדר האנרגטי שלו וזאת על ידי כך שהיא פותחת את התעלות האנרגטיות החסומות ומתווכת בין נשמתו של האדם לנפשו.

כלומר, לכל פרח מטען אנרגטי ותכונה ספציפית. לאדם דכאוני תינתן תמצית מפרח בעל תכונה משמחת ומרוממת נפש. לאדם חסר סבלנות תינתן תמצית מפרח שיביאו לשלוות הנפש, הרוגע והנינוחות.

בטיפול מתקיים תהליך של עבודה על התכונה ההפכית. כפי שרבי נחמן מברסלב הרבה לומר שאת הדיכאון מרחיקים בעזרת השמחה.

מטרת התמציות לאזן את הרגשות הלא מאוזנים כגון מצוקה, פחד, עצבנות, חוסר ריכוז, חוסר שמחה ועוד. התמציות מגשרות  בין הנשמה לנפש וכאן מתקיים השינוי בדפוסי ההתנהגות של האדם.

"פרחי באך מציפים את גופנו בתנודות נעימות של הטבע הנשגב שבנו, עד שהמחלה מתמוססת ונעלמת בשמש. אין החלמה מלאה ללא שינוי בהשקפה ובגישה, רגיעה מלאה של הנפש ואושר פנימי", אדוארד באך.

רבי נחמן ואנרגיית הצמחים

בליקוטי מוהר"ן (ספריו של רבנו נחמן מברסלב, צדיק יסוד עולם), אנו מוצאים שיעורים רבים המלמדים על רפואת העשבים, על הניגון שלהם - התדר האנרגטי של הצמחים. רבי נחמן כתב על ניגון זה  100 שנים לפני תגליותיו של ד"ר באךבספריו הוא כתב כי לאחר הקציר של עשבים ותבואה היו מברכים ״ה' יעזור״ והוא מביא את זה גם בלעז, "באך פאמיש״האומנם הייתה זו נבואה שד"ר באך יגלה את אותו ניגון הטמון בצמחים ויפיץ זאת בעולם כולו?


מאת נורית שימרון - מטפלת בפרחי באך |  tikshur@bezeqint.net

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלגו ל הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד