חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך - עזר לאישה בתקופת ההיריון והלידה


קודם כל - מזל טוב! בין אם תכננת את בוא התינוק במשך זמן רב או שזאת פשוט הפתעה משמחת, הידיעה שאת עומדת ללדת תינוק בוודאי מביאה עימה רגשות מעורבים שונים.

לאחר שהיה לך קצת זמן כדי לעכל את הידיעה, ייתכן שתמצאי את עצמך במצב בו את זקוקה למעט תמיכה רגשית. עתיד הטומן בחובו נשיאת תינוק בקירבך במשך תשעה חודשים הוא תמיד אתגר, אפילו לאלו המוכנות לקראתו בצורה הטובה ביותר.

את עשויה למצוא עניין במידע שלפנייך העוסק בשימוש בתמציות של פרחי באך במשך ההיריון ולאחריו, בהסכמת הרופא שלך, כמובן. תמציות פרחי באך הן טבעיות לחלוטין ובטוחות לשימוש. רבים המשתמשים בהם באופן בטוח במשך שנים רבות ברחבי העולם.

תמציות פרחי באך

תמציות פרחי באך הן שיטה טיפולית המבוססת על 38 צמחים ופרחים אשר התגלו ב-1936על ידי דר' אדוארד באך, רופא אנגלי קונבנציונלי מלונדון. כל אחד מהתמציות מסייעת למצב רגשי מסוים, וניתן להשתמש בכל אחת מהן לחוד או במשולב עם תמציות אחרות כדי להגיע להתאמה טובה יומר עם מצבך הנפשי. שיטת פרחי באך נלמדת בבתי ספר לרפואה אלטרנטיבית בעולם כולו. פרחי באך ורסקיו בזמן הלידה מומלצים על ידי מיילדות ודולות.

תמציות פרחי באך פועלות כדי לייצב חוסר איזון רגשי; בכך הן עוזרות לשמור על הבריאות הנפשית, ומכאן על הבריאות גופנית. בזמן היריון חווה האישה קשת רחבה של רגשות, מהחיוביים ועד החיוביים-פחות. ניתן להשתמש בתמציות פרחי באך לאורך תקופת ההיריון; נשים משתמשות בהן בביטחה במשך יותר מ-60 שנה כאמצעי לעזור בהתמודדות עם העליות והמורדות שחווית ההיריון, אשר משנה את חייהן, עלולה לזמן.

היריון ופרחי באך

גופך יעבור כמות אדירה של שינויים במשך החודשים הבאים. ככל שהזמן עובר ואת מתקדמת מהשליש הראשון של ההיריון שלך אל השליש השלישי, את עלולה לחוות את כל החדווה של בחילות הבוקר, עייפות ותנודות במצב הרוח, אם להזכיר רק חלק מהתופעות. תמציות פרחי באך יכולות לעזור על ידי הענקת התמיכה הרגשית לה את זקוקה כדי להסתגל לכל השינויים הגופניים הללו.

תמציות פרחי באך מועילות לתקופת ההיריון

Olive

Hornbeam

Crab Apple

אםכדאי לנסות
את חשה עייפות מתמדת מנשיאת כל המשקל הזהOlive
אחרי מנוחה את עוד יותר עייפה משהיית קודםHornbeam
ככל שהזמן חולף את מוצאת עצמך מבקשת שהימים יעברו במהירות
ונעשית חסרת סבלנות ומתוסכלת
Impatiens
השינויים החלים בגופך גורמים לך לחוש אי נוחות ומבוכהCrab Apple
את מוצאת עצמך חרדה לקראת הלידהMimulus
את דואגת לשלומו של התינוק שטרם נולדRed Chestnut

צירים ולידה

ככל שאת רוצה שההיריון יסתיים ושואפת להחזיק את תינוקך בזרועותייך, בכל זאת מעטים הסיכויים שאת מתמוגגת מהמחשבה על הצירים והלידה. אפילו אותן נשים שכבר עברו את ההתנסות הלידה בעבר נעשות לעיתים חששניות ונתקפות בחרדות ככל שהזמן מתקרב. תכשיר המועיל בתקופה זו הוא תכשיר הרסקיו רמדיורצוי שיהיה זמין בבית ואפילו בתיק האישי שלך.

רסקיו רמדי מורכבת מחמש תמציות של פרחי באך: Star of Bethlechem - לטיפול בהלם, Rock Rose -לטיפול בבהלה ואיבוד עשתונות, Cherry Plum - לטיפול בחשש מאיבוד שליטה, Impatiens - לטיפול בעצבנות, Clematis - לטיפול בעילפון ובלבול חושים.

בדרך כלל משתמשים ברסקיו רמדיבעיתות של מצוקה מיידית. התכשיר מעניק הקלה מהירה בכל משבר והוא בעל ערך בל ישוער בתקופה בה האדם נתון בלחצים גדולים או לאחר שהוא חווה זעזוע.

אף על פי שתכשיר הרסקיו רמדי אינו הופך את הלידה לנטולת כאבים, הוא יעזור לשכך את הבהלה ואת הזעזוע. רסקיו רמדי ירגיע אותך כך שתהיי מסוגלת מבחינה נפשית להגיע ליותר שליטה עצמית .

תמציות פרחי באך מועילות ללידה

Aspen

White Chestnut

Olive

Impatiens

אםכדאי לנסות
את חוששת ואינך יודעת למה לצפותAspen
ההלם והחרדה עם תחילת הצירים גורמים לך לאיבוד עשתונותרסקיו רמדי
התודעה שלך מוצפת מחשבות לא רצויות White Chestnut
את חשה תשישות פיזית ונפשית בזמן הלידהOlive
הצירים נמשכים זמן רב יותר משציפיתImpatiens

התקופה שלאחר הלידה

אחרי שחלפה התעלות הרוח הנרגשת של הימים הראשונים שלאחר לידת תינוקך ורמות ההורמונים שלך מתחילות לחזור לתיקנן, את עלולה להרגיש תחושות של התרוקנות ודכדוך. אין זה חריג שנשים חוות תחושות כאלה, ובדרך כלל מתייחסים אליהן כאל דיכאון לאחר לידה . תמציות פרחי באך יכולות לעזור להתנער מהדיכאון של אחרי הלידה במיוחד אם משתמשים בהם לפני שתחושות אלה מספיקות להשתרש ולהתבסס. אבל חשוב שנשים הסובלות מדיכאון במשך תקופה ממושכת תיפנינה לרופא המטפל או לרופא מומחה אחר לקבלת ייעוץ.

תמציות פרחי באך שמועילות לאחר הלידה

אם כדאי לנסות
את מוצאת את עצמך חרדה ודואגת יתר על המידה לשלום תינוקךRed Chestnut
רובץ עלייך ענן כבד של דיכאון שאינו מתרומםMustard
את חשה ריפיון ידיים ואכזבה וזקוקה לתחושה חיובית יותר ומעודדת Gentian
את חשה קושי במעבר לתפקיד האימהותWalnut


מינון

כשמדובר בתמצית פרחי באך, יש לטפטף שתי טיפות מהתמצית לכוס מים וללגום מהם לאורך היום כולו. לעומת זאת,כשמדובר ברסקיו רמדי טפטפו ארבע טיפות ובמידת הצורך, אפשר לטפטף אותן ישירות על הלשון. מומלץ לקחת את הרסקיו 4 פעמים ביום או יותר, לפי הצורך.

אם אתן משתמשותביותר מתמצית פרחי באך אחת בכל זמן נתון, אפשר לשלב אותם ביחד בתוך בקבוק תערובת של 30 מל' מים מינרלים. טפטפו 2 טיפות מכל תמצית פרחי באך לתוך בקבוק התערובת ואז טפטפו ארבע טיפות מבקבוק התערובת לתוך כוס מים, ולשתות. יש לעשות זאת לאורך כל היום.התוצאות עשויות להיות מיידיות, אבל בדרך כלל הדבר משתנה מאישה אחת לשנייה.

תמציות פרחי באך בטוחות לשימוש לכל המשפחה - מבוגרים, ילדים ואפילו תינוקות. אין סכנה בלקיחת תמצית לא מתאימה או במינון יתר. ניתן לקחת תמציות פרחי באך בשילוב עם כל תרופה.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד