חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך לילדים ומתבגרים
פרחי באך לפעוטות וילדים / דפנה ארליך - מטפלת בפרחי באך ורפלקסולוגיה
תופעת השתיקה הסלקטיבית בילדים / שרה פולק – מטפלת בפרחי באך 
תיאור מקרה / ג'ואן ג'ייקובס -מרפאה הוליסטית, מנהלת מרכז הוליסטי ערד, מורה לבאך
פרחי באך למתבגרים /מיקה נטוביץ- מטפלת בפרחי באך המתמחה בקארמה- תרפיהפרחי באך לפעוטות וילדים
מאת: דפנה ארליך - מטפלת בפרחי באך ורפלקסולוגיה


1. טיפול בחרחור כרוני ואסטמה
כחלק מהסימפטומים של מחלה  המתבטאת במערכת  הלימפה טופל תינוק מגיל שנה ועד שנתיים בתמציות פרחי באך. העיקרון היה לנסות ליצור הגנה ותחושת מסוגלות של הגוף לעמוד בפני האסטמה.
התמציות היו  C.A, Walnut, Centaury,  Olive.
לאחר כשבוע חל שיפור והתינוק הפסיק לחרחר בשנתו, גם הסימפטומים שליוו את האסטמה פחתו (שיעולים, גרד, ליחה). בנוסף כל לילה הוסיפו בחדרו מבער עם מספר טיפות מתמצית ארומתרפית  ה"רבינסרה" להקלה על מע' הנשימה.

2. טיפול מונע לאיזון המערכת החיסונית
בייחוד לקראת ימי החורף, וכתחליף מספק לכדורים למיניהם, ניתן להכין תמצית לפעוטות המכילה חיזוקים. מדובר במצבים בהם הגוף אינו ערוך עדיין לסימני החורף (קור, רוח, רטיבות) ולעיתים נופל למשכב.
Centaury Olive Walnut

3. טיפול בחרדות

ילד בן 10 אשר הגיע עם תלונה על פחד שהתעורר בעקבות צפייה בסרט (חווה אותו כטראומה) , וסימני חרדה מוחצנים. בעקבות כך פחד ללכת לישון בשל המחשבות ש"תקפו אותו", התעורר עם רעידות ובכי,  וכמעט לא ישן בלילה.
בנוסף הילד הנו ילד רגיש מאוד, דאגן ובעל חרדות קיומיות.
בשלב הראשון הוא טופל ב:
Aspen  - כתמצית הטיפוס
Mimulus -  לפחד הספציפי שהתעורר.
ROCK ROSE   לתחושת הפאניקה והאימה במהלך הלילה.
WHITE CHESTNUT – למחשבות הטורדניות שליוו אותו בדרך להירדמות
S+O +B- כדי להפיג את הטראומה שנגרמה בעקבות הסרט.
ובקבוק רסקיו בנוסף למצבים הקשים בלילה.
בהמשך טופל גם ב- RED CHESTNUT להורדת רמת הדאגות "היה בודק אם אביו מילא דלק, נעל את האוטו". חשוב לציין ששולבו עוד אלמנטים בטיפול כגון קניית ספר בדיחות איתו הלך לישון בערב, מנורת לילה נוספת שדלקה בחדר ואף תמונה של אריה שהגדיל ותלה לצד המיטה כסמל לאומץ.תופעת השתיקה הסלקטיבית בילדים
מאת: שרה פולק – מטפלת בפרחי באך

יניב הגיע אלי עם הוריו לקראת הכניסה לבית הספר. הם סיפרו שבגיל שנתיים החל לבקר בגן. בתחילה בשמחה, בביטחון עצמי, אך אחרי חודשיים -שלושה החל לסרב ללכת לגן ,כעס והפסיק לשתף פעולה. באותה תקופה נולדה לו גם אחות חדשה, והוריו יחסו בתחילה את השינויים לעובדה זו. אבל מאז, בכל גן שהוא מבקר הוא מנותק לגמרי מהחברה ומהגננת.
הוא ילד מאוד חכם, יודע לספר את כל הסיפורים והנושאים שנלמדים בגן, יודע לקרוא. בבית מתנהג כרגיל, משחק עם האחים והבני דודים. הוא מגלה חוסר סובלנות אם משהו לא מסתדר כמו שהוא רוצה. הוא ילד מאוד סקרן  ושואל הרבה שאלות. יש לו פחדים רבים,  ידועים ולא ידועים. בגן הוא לא מדבר עם אף אחד. אין לו קשר עם הגננת ולא מדבר עם הילדים ולא משחק איתם ולא משתתף בפעילויות ילדים בגן. אף על פי שאוהב ארגז חול, לא משחק מתי שילדים אחרים נמצאים שם. זה מתבטא גם בביקור גם אצל רופא עיניים למשל ובשמחות משפחתיות. הוא נרתע ולא משתף פעולה, נרתע מתשומת לב.
הוריו הדואגים לקחו אותו לפסיכולוגים להתייעצות כיוון שלא הצליחו לתקשר איתו. והם אמרו שמדובר בתופעת השתיקה הסלקטיבית, ובעיקרון הטיפול הפסיכולוגי המומלץ הוא במסגרת של חינוך מיוחד או יש גם אפשרות של טיפול תרופתי. זו משפחה שאני מכירה והצעתי להם לטפל בבן בפרחי באך פעמים רבות.  הם היו סקפטיים אך כעת הם הגיעו אלי כאל מוצא אחרון וכך החל הטיפול.
הטיפול:
ASPEN MIMULUS - טיפול בפחדים לסוגיהם
LARCH – חיזוק הביטחון העצמי.
IMPATIENCE- כי יש לו מזג קצר ולא יכול לדחות סיפוקים.
CHICORY- יש לילד בעיה בתשומת לב. ויתכן שאי הדיבור גם הוא כדי למשוך תשומת לב.
WALNUT- הגנה והסתגלות -   כדי להכין אותו לשינויים לקראת הליכה לבית הספר.
לתמצית טיפוס הוספתי תמצית ROCK WATER.
כבר בבקבוקים הראשונים נראו ביניב שינויים. הוא נהיה יותר רגוע והעז להתרחק מאימו. אך המבחן האמיתי היה כיצד יתנהג בבית הספר. לאחר שבועיים מיום שהתחיל את הלימודים בכיתה א', בפגישה עם המורה, סופר לאמא שבנה משתתף יפה בשיעור, ולאחר שביקש לבקר בבית של חבר אחר הצהרים, חגגנו את הסיום המוצלח של הטיפול.


תיאור מקרה- טיפול בילדים
ג'ואן ג'ייקובס- מרפאה הוליסטית, מנהלת המרכז ההוליסטי ערד, מורה לפרחי באך


מקרה של ילדה בת 7, אשר אובחנה כסובלת מפיגור קל ובשל כך למדה בכיתה טיפולית בבית הספר.  הילדה השתלבה טוב בכיתה הטיפולית. תלונות ההורים התמקדו בחוסר הביטחון עצמי ובקשיי הבעה עצמית. על פניו לא היו אינדיקציות חד משמעותיות ל CHESTNUT BUD , מלבד ההנחה הכללית שאם אכן הילדה סובלת מפיגור קל, ייתכן וניתן היה להסיק שהיא סובלת מקשיי למידה, אני נטיתי לא להסתמך על השערות וספקולציות, אלא ללכת עם האינפורמציה שהתקבלה, ולכן לא נתתי לה מהתחלת הטיפול CHESTNUT BUD . התקשורת עם הילדה הייתה קשה ולא איכותית לצורך אבחון. כל המידע התקבל מההורים וגם הוא לא היה איכותי מאוד.
יום אחד האמא ספרה לי בכעס שהילדה "לא מאמינה לה". היא הסבירה שכאשר הילדה שואלת את האמא משהו, היא לא מאמינה לה וחייבת לראות במו עיניה את הדבר כדי להאמין. לדוגמא: אם הילדה שאלה אם יש עוגיות, עד שהאמא לא פתחה את הארון והראתה לה שאין עוגיות, הילדה לא נרגעה. באותו הרגע הבנתי את בעיית הלמידה שלה: היא לא הצליחה לתרגם במוח את המידע המופשט של "אין" למחשבה מוחשית בעלת משמעות. בעקבות ההבנה הזאת, הילדה קבלה את ה CHESTNUT BUD . כעבור 3 חודשי טיפול הילדה הוצאה מהכיתה הטיפולית והועברה לכיתה רגילה בה השתלבה באופן מלא וטוב, וגם השיגה הישגים לימודיים מרשימים ללא כל קושי. כל הסימפטומים שאובחנו כפיגור נעלמו והילדה הייתה לילדה רגילה לכל דבר.פרחי באך למתבגרים
מאת: מיקה נטוביץ- מטפלת בפרחי באך המתמחה בקארמה- תרפיה

לקליניקה שלי הגיע נער בן 14, אשר סבל מבחילות ומהקאות בכל פעם שהיה נאלץ לישון מחוץ לבית. בשיחה עמו הוא דיבר על חששות פחדים להימצא רחוק מהבית ומההורים mimulus. ימים רבים לפני נסיעה לטיול שנתי או שינה אצל חברים הוא היה מוטרד white chestnut, בצורה כזאת שהדבר מילא את מחשבותיו והפריע לו לתפקד באופן הרגיל. הדבר דכדך אותו והוא התאפיין במצב רוח רע gentian.
מעבר לתמציות הנזכרות חשבתי על היבט נוסף בסימפטומים שליוו אותו בכל פעם שעמד לפני יציאה מהבית: הוא חש בחילה ולעיתים אף הקיא. הדבר הצביע בעיניי על הרגשת דחייה כלשהי, על רצון של הגוף להוציא ולדחוק החוצה תחושות לא נעימות ואפילו רעלניות  של פחד וחרדה, שכן הוא נער מתבגר אשר רוצה להראות אמיץ וחזק בפני הסביבה, ולא חלש ומפוחד. רצונו להיות נטול רגשות קשים אלו והביקורת העצמית שהפעיל על עצמו, הן שגרמו לתחושות הבחילה ולהקאות. הוספתי לתרכובת את תמצית ה crab apple , שמדברת על ניקיון וטהרה ויכולה לעזור לגוף בפעולת ה"ניקיון" של הרגשות הקשים.
התוצאות לא איחרו לבוא ואכן בטיול שנערך כשבועיים לאחר התחלת לקיחת התמציות, הייתה ירידה ברמת הפחד, והבחילות שאפיינו כל נסיעה לא הופיעו.
בעבודה לעומק במפגשים הבאים התגלתה חרדת נטישה חזקה ולכן הוספתי גם את תמצית ה chicory, הקשורה לנטייה להרגיש נטוש ועזוב, ומתאימה לאנשים אשר מרגישים כי אינם מקבלים מספיק תשומת לב.  ואת תמצית ה aspen שמועילה במקרים של חרדות אבל גם יכולה לעזור לאדם להסתכל על העולם כמקום בטוח יותר ופחות מאיים.הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד