חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

אסטרולוגיה פרחי באך, טיפול משולב

מהי בריאות: 

ברפואה ההוליסטית, לבריאות יש 3 רמות: 

 

 1. בריאות ברמה הרוחנית מנטלית:
  מתייחסת למצב הרוחני של האדם ואיך איכות החשיבה שלו. אדם בריא ברמה זו הוא אדם מאושר מבפנים, ניחן  בחשיבה לא שיפוטית, יכולת הבחנה בכל דבר בטבע כולל היבטים הכי עדינים, מחשבה בהירה וחדה, זיכרון טוב, כושר ניתוח והפשטה והיגיון בריא.
 2. בריאות ברמה הנפשית רגשית:
  מייחסת למצב הנפשי של האדם, לרגשות ולרגישויות שלו. אדם בריא ברמה זו יהיה אדם מלא אהבה בכמעט כל מצב בו הוא נתקל בחייו. תהיה לו יכולת להרגיש רגשות עדינים ביותר של עצמו ושל זולתו. לא יהיו כמעט מורגשים אצלו רגשות כמו שנאה, כעס, אדישות רגשית, תאוות בצע ואגוצנטריות. תהיה לו יכולת לעמוד מול מצבים נפשיים קשים כמו אבדן אדם קרוב, מראות קשים, פגיעה מצד אדם קרוב וכדומה בצורה שאינה פוגעת בתפקוד שלו  תוך כדי התאוששות מהירה וחזרה לחיים מלאים.
 3. בריאות ברמה הפיזית גופנית:
  מייחסת למצב תפקוד הגוף מול לחצים פסיכולוגיים וסביבתיים. אדם בריא ברמה זו יתפקד בצורה טובה בתנאי סביבה קשים כמו טמפרטורה קיצונית, לחות, רעש, זיהום אויר מזון ירוד וכדומה.
  החושים שלו יהיו חדים, כושר התנועה טוב, מערכת העיכול חזקה, כושר גופני מתאים לעיסוקיו, מנגנון חיסון חזק מול מחלות, וכדומה. 

 

מטרת הטיפול ההוליסטי: 

המטרה של המרפא ההוליסטי היא לקרב את המטופל שלו לרמות שתוארו למעלה בצורה המהירה והחלקה ביותר ללא תופעות לוואי . 

 

העקרון הבסיסי ביותר ברפואה הוליסטית הוא עיקרון ההיררכי. עקרון זה אומר שבמידה והרמה הראשונה, הרוחנית מנטלית, נמצאת במצב טוב, שאר הרמות יסתדרו בעצמם. זאת כיוון שהרמה הראשונה היא רמת המהות של האדם ומצב הרמות האחרות של הבריאות הם פועל יוצא של מצב הרמה הבסיסית הזו. 

אפשר לומר שאדם בריא מבחינה רוחנית מנטלית, יהיה גם בריא בנפש, רגשות, גוף. 

 

מהאמור לעיל עולה כי שיטה טיפולית שתטפל ברמה הראשונה תוך התייחסות גם לרמות האחרות תהיה היעילה ביותר למטופל. 

 

שיטת אסטרו – פרחי באך 

השילוב של אסטרולוגיה ככלי אבחון מעולה ופרחי באך כשיטת טיפול מצויינתו פותחה לראשונה על ידי האסטרולוג  Peter   Damian והוצגה בספרו  The twelve healers of the Zodiac. שמעוני יוסף, מפתח שיטת אסטרו – פרחי באך, שיכלל את השיטה גם מיקרים כרוניים ע"י אבחון מעמיק של מצבי חוסר איזון אנרגטי מולד אצל מטופלים הסובלים ממחלות כרוניות. 

 

מה היא שיטת אסטרו – פרחי באך? 

בשלב ראשון, מתבצע אבחון המצב הרוחני מנטלי של המטופל. האבחון נעשה ע"י שימוש בידע האסטרולוגי הרוחני אשר מאפשר לראות במפת הלידה את האתגרים הרוחניים והמנטליים של האדם. מימוש אתגרים אלה יוצר באדם אושר פנימי וחוסן רוחני. 

 

12 האתגרים הרוחניים של האגו והאיבחון הבסיסי. 

האסטרולוגיה הרוחנית רואה 12 אתגרים רוחניים חשיבתיים שיש לכל אדם ומוצאת היכן הם יצאו מאיזון. לכל אדם יש 12 מזלות במפת הלידה שלו ובהם מוצבים כוכבי הלכת (שמש , ירח וכדומה) המיצגים העצמת אתגרים רוחניים. בהתאם לעוצמת הכוכבים הנמצאים בכל מזל,ניתן לאבחן את שלושת רמות הבריאות  הרוחנית מנטלית, נפשית רגשית ופיזית של המטופל. 

בשיטת אסטרו-באך, המבוססת על האסטרולוגיה הרפואית, אחד הענפים החשובים של האסטרולוגיה, לוקחים בחשבון את מזלות השמש, הירח, המזל העולה, הבתים של הבריאות חשיבה (מרקורי) מגבלות (שבתאי) ועוד. 

 

שלבי הטיפול 

א. העצמה רוחנית מנטלית – מציאת היעוד בחיים ואיך להגשימו. 

המטפל מתאר לאדם את היעוד שלו כפי שזה נראה במפת הלידה. למשל, היעוד של המטופל יכול להיות להיות מנהל מוסד פיננסי ועל ידי כך ללמוד שיעורים של התנהגות מכובדת, סדר ועיקביות, אחריות וכדומה. 

במפת הלידה ניתן לראות איזה מצבים נפשיים מקשים על היעוד למשל פחדים יטופלו בהמשך על ידי תמצית פרחי באך מימולוס MIMULUS.

 

ב. מצבים נוספים הזקוקים לאיזון אנרגטי. 

נעשה אבחון של מצבו האנרגטי הכללי המולד של המטופל. מתגלים האתגרים הרוחניים שזקוקים לטיפול (בדרך כלל 3-5 מתוך 12 האתגרים). למשל: אתגר רוחני הקשור למזל טלה אומר שהאדם חייב לטפח אינדיבידואליות, יוזמה ועצמה אבל תוך סבלנות לסובבים אותו. אם לא יעשה זאת הוא לא יוכל לבצע את משימותיו ואנשים יתרחקו ממנו. לאיזון תכונה זו יוצע לו למשל תמצית פרחי באך אימפטיינס IMPATIENSE.

 

ג. הכנת בקבוקון טיפולי עם תמציות פרחי באך המתאימות: 

בהתאם לאבחון של היעוד והאתגרים הרוחניים ,מכינים תערובת של פרחי באך. לוקחים בחשבון שלושה שלבי טיפול במיוחד למקרים כרוניים:
 

 1. שלב ראשון, ניקוי הגוף מטראומות ומצבים נפשיים כרוניים, לצורך זה יוכן שילוב של תמציות מתאימות כמו סטאר אוף בית לחם STAR OF BETHLEHEM 
 2. שלב שני , איזון 12 האתגרים ע"י 12 התמציות הראשוניות של פרחי באך. תמציות אלה מיצגות אחד לאחד את האתגרים שיצאו מאיזון. 
 3. בשלב הסיום, טיפול בהפרעות זמניות שמקורן במצבים שקרו לאחרונה בחיי האדם. כמו תמצית פרחי באך אוליב OLIVE במקרה של תהליך ארוך ומתיש שחווה המטופל. 

 

תאור מקרה למהלך טיפול בשיטה אסטרו – פרחי באך 


תאור התלונות של המטופל: 

אדם הגיע לטיפול כשהוא מתלונן על בעיות עיכול,כאבי ראש, הרגשת התשה מעבודה קשה , מערכת חיסון חלשה (תופס כל הצטננות שמופיעה בשטח). ציין  גם שהוא חסר סבלנות ומרגיש בודד כי כולם מתרחקים ממנו, קשה לו להגיד "לא" והוא משרת את כולם וזה מתיש אותו וכמו כן חווה חרדות ממקור לא ידוע שמפריעים לו לפעמים לחשוב בצורה הגיונית. 

 

פרק ראשון – היעוד וכלים להגשמתו: 

במפת הלידה שלו ניתן לראות לפי מיקום ראש הדרקון במזל גדי ובבית 10 (קריירה) כי אדם זה כדי להגשים את עצמו מבחינה רוחנית, עליו לפתח קריירה בתחום החומרי (בית 10) המבוססת על כבוד עצמי, נחישות ודבקות במטרה, רצינות וכושר ניהול (מזל גדי). 

לצורך חיזוק פה משתמשים בתהליך ייעוץ אישי של פגישות קבועות כדי לפתח הבנה לאתגר חיים זה ותמצית פרחי באך מימולוס MIMULUS המתאימה לאתגר זה (הסרת פחדים שיש לו למשל מול קהל).

 

תוצאות פרק ראשון: 

לאחר כ 8 מפגשים שבועיים, המטופל משנה את צורת ההתייחסות שלו לנושא הקריירה, הפחדים שלו לעמוד בצורה מכובדת מול באנשים בעבודה התפוגגו, האדם נעשה יותר מתוכנן ועקבי.

 

פרק שני - איזון 12 האתגרים 

במפת הלידה נמצא גם שיש לו חוסר סבלנות (שמש במזל טלה), הגזמה במתן שרות לסובבים אותו (ירח במזל בתולה), חשיבה לא הגיונית – מרחף (מרקורי במזל דגים). האתגר שלו הוא להתייחס בסבלנות לאנשים יותר אטיים כדי שיוכל להנהיג אותם, לתת שרות טוב ואיכותי בעבודתו תוך שימת גבולות לדרישות של אחרים ולפתח  לחשיבה בהירה ואנליטית.

 

הכנת בקבוק טיפולי עם תמציות באך - קונסטיטוציה 

המטפל מכין  לו בקבוק עם תמצית פרחי באך להגשמת  ולכל אחת מהאתגרים הנ"ל , במקרה זה, מימולוס MIMULUS ליעוד, אימפטיאנס IMPATIENCE לחוסר סבלנות (טלה), צ'יקורי CENTUARY  למתן שרות טוב ללא עבדות, ורוק רוז ROCK ROSE לחשיבה הגיונית ללא הפרעות של חרדות שיש לו . מקפידים לא להוסיף תמציות נוספות.

 

תוצאות פרק שני: 

תוך חודשיים מתחילת לקיחת פרחי באך, חל שיפור ניכר בשלושת האתגרים הנ"ל. גם הסימפטומים הפיזיים נעלמו בחלקם הגדול. בעיות עיכול (מזל בתולה)  נחלשו, כאבי ראש (מזל טלה) נעלמו  ומערכת חיסון חלשה (מזל דגים) התחזקה כתוצאה מהסרת החרדות.

 

פרק שלישי – השלמת הטיפול בסימפטומים זמניים. 

לאחר כחודשיים, ניתן גם טיפול בשחרור העייפות ע"י תמצית אוליב OLIVE  ובכך הושלם הטיפול. 

 

יתרונות שיטת אסטרו – פרחי באך: 

·                        התיחסות לאי הליכה בדרך היעוד שהיא המקור הבסיסי למחלות.

·                        אבחון אסטרולוגי מגלה את הסיבות הרוחניות נפשיות העמוקות של המחלה. 

·                        מתאים במיוחד למקרים קשים או למטופלים שמתקשרים בצורה חלקית 

·                        ניתן לשפר ולהאיץ תהליכי ריפוי על ידי טיפול בגורמי סביבה (משפחה וכד). 

·                        אבחון משופר ע"י הצלבת המידע האסטרולוגי עם השאלון הקלסי של פרחי באך.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד