חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

דיאטה עם פרחי באך

השמנת יתר נחשבת למגיפה בעולם המערבי. היא גורמת גם לעלייה ברמות כולסטרול או שומנים בדם כבר בגילים צעירים. כיצד ניתן להצליח בדיאטה עם פרחי באך?

השמנת יתר נחשבת למגיפה בעולם המערבי. היא גורמת גם לעלייה ברמות כולסטרול או שומנים בדם כבר בגילים צעירים.

 

הסיבות להשמנה הן בין היתר:
זמינות ומבחר מוצרי המזון, קלות יחסית להשגתו (אין צורך לצאת לציד בחץ וקשת, די להצטייד בכרטיס האשראי)
נוחות – רוב העבודה מתבצעת בישיבה במשרד ממוזג, והתנועה במרחב לא מחייבת להצטרף לשיירת כרכרות או לעבודה עם מעדר בשדה.
 

אף ילדינו השוהים שעות רבות מול המסך של הטלוויזיה או המחשב במקום לשחק משחקי רחוב ספורטיביים, התרגלו לזמינות, לנוחות ולטלפון המזמין פיצה וקולה. 

הישראלי הממוצע אוכל בכל הזדמנות – ותמיד זה  יותר מידי – הוא אוכל בחג, בשבת, בשמחה ובאבל, הוא אוכל כי משעמם לו, כי מגישים לו, כי אין מה לראות בטלוויזיה, כי רק פעם בשנה יש יום הולדת, יום נישואים.....  


דיאטה - איך אפשר להפסיק לדחות את הדיאטה

אוכל, בעיקר מתוק, זה סוג של נחמה כי הוא גורם במח להפרשת סרוטונין, הורמון שמעלה לנו את מצב הרוח. בילדותינו הורגלנו למתוק כאשר בכינו נפגענו או נעצבנו וכדי להרגיע את צערנו תיכף קיבלנו ממתק או שוקולד -  הסחת דעת נפלאה אשר נצרבה בתודעה כ "אני עצובה, שוקולד ינחם אותי"  כך כל מצב קשה כמו אבל, פרידה או משבר מתקשרים אצלנו עם אוכל כפיצוי. האוכל ממלא את הבור הרגשי ומטשטש במקצת את הצער הזמני או הקבוע. 

וחץ מזה אנו (גם אני!) ידועים כדחיינים כרוניים של דיאטה כי נתחיל מחר, ביום ראשון, אחרי החגים ויש לנו הרבה תירוצים ומעט ביצועים בדיאטה.

 

אבל דיאטה נדרשת במצבים רבים, במיוחד של השמנת יתר. תופעות הלוואי של השמנת היתר (במספרים מדברים על 60% מהאמריקאים והגרמנים, אנחנו לא רחוקים ממספרים אלה) גורמות לעומס על הלב, לחץ על הברכיים והשלד,  לחץ דם גבוה, סוכרת, ירידה בתפקוד ובחשק המיני ועוד..... 

 

לפני שאדבר על דיאטה עם פרחי באך, אני מזכירה כי מחסני שומן של הגוף הם רזרבות לשעת חירום! מחסני החירום של שומן, בעיקר אצל האישה, נאגרים בישבן ובירכיים נועדו למצבי רעב, מלחמה או מחסור כדי שתוכל להמשיך להניק תינוקות. לכן דיאטה אינה מצב חירום אלא איתות לגוף שיש הרעת תנאים וצמצום מאזן הכנסת קלוריות, מצב בו הגוף מצד אחד מוריד רמת חילוף חומרים ומצד שני נוגס קודם כל בשרירים. רק בהרעבה קיצונית הגוף נוגס בשומן.

האפשרות היחידה לרזות באמת היא כידוע תזונה נכונה שהיא מילה יותר נעימה מדיאטה, ועדיף שתהיה משולבת בפעילות גופנית.  

 

דיאטה היא נושא חשוב ולכן המשימה שתציבו לעצמכם חייבת להיות הגיונית. כפי שלא צברתם עודפי שומן כאלה בחודש, אל תצפו כי דיאטה תוריד אותם בחודש. אין טעם להתעלל בגוף שלכם. דיאטה עם ירידה מתונה ומבוקרת עדיפה על הרזייה דרמטית שבדרך כלל גוררת עליית משקל וחוזר חלילה, מצב בו אתם משגעים את גופכם ללא רחם.

 

 


דיאטה - פרחי באך עוזרים לך לרזות : 

 

ועכשיו, אחרי שאכלנו דיבורים, הגיע זמן של פרחי באך כתמיכת דיאטה השימוש בפרחי באך למצבים שונים נעשה ע"י הכנת בקבוקון טיפולי : כאן תוכלו להזמין בקבוקון טיפולי של פרחי באך בהתאמה אישית   

 

תמצית פרחי באך הורנבים HORNBEAM -  התמצית בה' הידיעה לדרייב (הנעה לפעולה). אני אוהבת את שמה "תמצית יום א'" – לכל מי שמחליט אך מוצא שיש פער בין ההחלטה לביצוע. התמצית מגשרת על הפער ומניעה את המחליט להוציא ההחלטה כמו דיאטה לפועל. כמובן שהתמצית מצוינת לכל דחיינות ולכל משימה. בקיצור, אם כבר קיבלתם החלטה נבונה לעשות דיאטה ולרדת במשקל - השתמשו בה כדי לסייע לכם לזוז. 

 

תמצית פרחי באך אגרימוני AGRIMONY– מיועדת לכל מי שמציג לעולם פנים שמחות ועליזות אבל זו מסיכה המכסה ומסתירה רגש אמיתי. לעיתים קרובות אנו משתמשים באוכל או בכל התמכרות אחרת כדי לכסות על איזשהו עצב או כאב שאין ביכולתנו להתמודד איתו. (זוכרים את הליצן העצוב?) זוהי הסחת דעת, לעיתים שלנו כלפי עצמנו ולעיתים בפני הסובבים אותנו. תמצית פרחי באך אגרימוני תפגיש אותנו עם הרגש האמיתי, לא תמיד מפגש קל, ותקלף מעלינו את המסכות.  

 

תמצית פרחי בך צ'סטנאט באד CHESTNUT BUD – תמצית פרחי באך לקשיי למידה (גם לילדים ולסטודנטים), למי שעוד לא למד מהטעויות, למי שמתפתה שוב ושוב למצוא באוכל נחמה ועזרה למצבים קשים, למי שרק טעימה קטנה  ועוד אחת.... תמצית בך צ'סטנאט באד עוזרת ללמוד את לקחי העבר ולהבין שאוכל אינו פתרון. בעזרת תמצית זו תלמדו לא ליפול  למלכודת הדבש. 

 

תמצית פרחי באך קראב אפל CRAB APPLE – תמצית פרחי באך המיועדת להיטהרות להתנקות ממחשבות ורגשות שליליים וקשים, דימוי עצמי נמוך ותיעוב עצמי. כהתחלה נכונה  עלינו ללמוד לאהוב את עצמינו בדיוק כפי שאנו היום. ומהמקום הזה נקודת המוצא הרבה יותר בריאה. במקום להיות בכעס על עצמינו חולשותינו ולבוז לעצמנו, תמצית קראב אפל תעזור לנו להבין "אני  בסדר כפי שאני כעת, אני עושה כמיטב יכולתי". לפעמים מצער אותי לחשוב כמה נשים שהן שמנמנות אומללות היום, היו מאושרות יותר בתקופות אחרות בהיסטוריה, תקופות בהן קצת שומן נחשב לסמל לפוריות ולשיא הנשיות.....

 

 

תמצית פרחי בך וולנאט WALNUT – רבות כתבתי בשבחי תמצית וואלנאט העוזרת להתחלות חדשות ולמעברים בחיים. לכל מי שמקבל החלטה לדף חדש כמו לעשות דיאטה ולהיות רזה, התמצית עוזרת להסתגל לשינויים. זוהי תמצית שוברת רצף כך שמכל נקודה תוכלו להתחיל מחדש, מנקודת מבט רעננה וחופשייה מזיכרונות ישנים. בנוסף, תמצית פרחי באך וולנאט מגנה מהשפעות חיצוניות. לפעמים נשמות טובות המקיפות אתכם ינסו לעזור, לעודד, או להיפך – לרפות את ידיכם – התמצית תנטרל את כולם. 

 

תמצית פרחי באך צ'יקורי  CHICORY– אם הסיבה בגללה אתם אוכלים ומשמינים כל הזמן היא כדי למלא בור רגשי, השתמשו בצ'יקורי, תמצית הממלאת בורות רגשיים.
כטיפוס, הצ'יקורי ניזון דרך דאגה לאחרים, כשדאגה זו יכולה להפך לנדנוד ולסחטנות רגשית.
התמצית  תפנה אתכם לעצמכם.

  

 

תמצית פרחי בך צ'רי פלאם CHERRY PLUM – זוהי תמצית פרחי באך לשליטה על הרצף בחיים שכאילו מושך אותך ושולט בדרכך.  יש את אלה שחייהם יצאו לגמרי משליטה,  ובקצה השני את אלה שחייבים להיות כל הזמן בשליטה, אלא מה – אי אפשר להעמיד כיתת חיילים בכוננות מתמדת עם ציוד, לבסוף הכיתה תקרוס... לכן תמצאו אנשים שכל תחום בחייהם נמצא בשליטה מתמדת והמקום היחיד בו הם מרשים לעצמם לאבד שליטה, לעיתים לחלוטין, זהו האוכל. כמבן איבוד שליטה יכול להיות איזשהו מצב זמני בחיים בתקופה קשה של אובדן, גירושין או אחר. התמצית מאזנת מכל קצה  ומביאה לשליטה סבירה- סבירה זו מילת המפתח. 

 

דיאטה עם תמציות באך – סיכום: 

המילה דיאטה או הרזיה מלחיצה ודי בצדק. אם נתייחס לגופינו כאל מקדש, לא נרצה לזהם אותו, להזיק לו באיזשהו אופן ובין היתר על ידי אכילת מזון לא בריא ואו אכילת יתר. מהגדרה מחודשת זו נוכל לצאת למסע  (תנסו חלק מן המסע ברגל ולא באוטו), של חיים יותר טובים ויותר בריאים. 

 

בהצלחה בדיאטה. למי שרוצה מומלץ לשלב 4-6 תמציות מהכתבה ולהכין או לרכוש בקבוקון טיפולי עם התמציות ולשתות בזמן עשיית דיאטה או בתקופות בהן קשה לשלוט על המשקל כדי לא להשמין חזרה. 

 

נורית בר דוד, מורה ומרצה בכירה ל פרחי באך 

טלפון – 050-5301453 , nuritbardavid@gmail.com

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד