חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מבוא לתורתו של ד״ר באך


תורת הטיפול ב פרחי באך, קרויה על שם ד"ר אדוארד באך (1886-1936), רופא M.D - מאנגליה, איש מדע, חוקר, פילוסוף והומיאופת. תורתו כוללת שימוש ב-38 תמציות אנרגטיות שעשויות מפרחי בר וגם מעצים, מפרחים תרבותיים וממי מעיין ידידותיים לאדם. את התמציות גילה ד"ר באך במהלך מחקריו ועבודתו בשנות ה-30 של המאה הקודמת. 

תמציות הפרחים עוזרות לאדם להעלות למודעותו דפוסי חשיבה ודרכי התנהגות מאוזנים ובריאים התומכים בהגשמתו העצמית ומסייעים באיזון מצבים רגשיים,חווייתיים, מאחר והדברים העומדים בבסיסן של מחלות רבות ושונות הם: פחד, חרדה, בדידות, חוסר ביטחון, רגישות יתר, עקה, דאגנות, עייפות וכן הלאה. 

בכל תמצית מגולם תדר אנרגטי ייחודי, אשר משפיע על החסימות שנוצרו, בעקבות הסיבות הללו, ומסייע לשחרר ולאזן אותן. הסרת החסימות והעלאת התדר האנרגטי של גופנו הפיזי, מאפשרות פתיחות לתובנות ולמימוש עצמי נכון וגבוה יותר, המתאים לאדם הספציפי - האחד, היחיד והמיוחד, המעוניין לחיות חיים נכונים והרמוניים. הטיפול ב"פרחי באך" מאד בטוח, אפשר ורצוי לשלבו בכל שיטת טיפול אחרת, לקידום, לסיוע ולריכוך התהליכים הנחווים.

על פי תורה זו, מטרת חייו של האדם עלי אדמות היא, להגשים ולממש את עצמו, לפי מהותו האישית והפוטנציאל הטמון בה, לטובתו ולטובת החברה בה הוא מצוי, מבלי לפגוע בזולתו. סטייה מנאמנותו למקור וממהותו גורמת להפרת האיזון במערכותיו, והיא הסיבה העיקרית לחדירת פחדים וחרדות, העדר בטחון, נוקשות ורגישויות יתרלחייו (אם נולדת תפוז - היה תפוז. אל תשחק אותה אבוקדו, כי אתה לא! כתפוז אתה תגשים ותממש את עצמך הכי טוב - כי זאת מהותך!). 

כשהנפש בריאה, גם הגוף בריא

ברפואה המערבית מרכזים את המאמצים הטיפוליים בפיתרון המחלה (הסימפטום), על ידי התערבות פיזית וכימית לשיכוך הכאב או המצוקה, עד שנפסיק להרגיש בהם, למרות תופעות הלוואי ההרסניות. לפעמים זהו הדבר הנחוץ לאותו הרגע, בעיקר אם נשקפת סכנת חיים. אך במקרים פחות קיצוניים, הטיפול בפרחי באך מאפשר להתעמק ולחפור בבסיס המחלה והמצוקה, שהוא ברוב המקרים תוצאה של בעיה חווייתית - רוחנית, נפשית, מנטלית, רגשית, המשבשת את האיזון הפנימי ומסמנתאת קיומה בגוף הפיזי, באי נוחות- DIS-EASE, במחלה ובכאב וגם בגוף הנפשי במצבי רוח, באדישות, באפטיה, בדיכאון, בהיפראקטיביות, בחוסר קשב, בחוסר ריכוז, באלימות וכדומה.

כדי להסביר את ההבדלים בין הגישות, ניקח מקרה יומיומי של כאב ראש חוזר ונישנה. אדם רגיל, לדוגמה, ייקח אקמול לכאב הראש כדי שהכדור יפתור את ההטרדה והכאב ובתפיסה ההוליסטית לקנות שקט לזמן מוגבל. המטפל בפרחי באך יבקש לברר איתו מה הסיבה לכאב הראש - חלק מהחוויות והתחושות היכולות לעורר כאב ראש הן: לחץ ומתח, תזונה לקויה, מקום עבודה שאינו מתאים, דאגנות יתר, פחד מהתמודדות, נוקשות מחשבתית, כעס, תסכול, הרגשת ניכור, אי סיפוק וכדומה.

בעזרת תמציות פרחי באך והתהליך המתלווה לשימוש בתמציות אלה, ישתחרר אותו אזור חסום ובכך יוקל הכאב ובהמשך התהליך הטיפולי, קרוב לודאי שייעלם, בעיקר כתוצאה ממציאת פתרון לסיבה שגרמה לכאב. כולנו סובלים מכאב ראש לפעמים, אך מהות הכאב עצמו שונה מאדם לאדם ולכן ההרכב של התמציות, שיוכנו בבקבוק הטיפולי, יהיה שונה מאדם לאדם, למרות הסימפטום הזהה. הבסיס בשיטת הטיפול בפרחי באך הוא באינדיבידואליות של האדם ולכן, אין אפשרות לאמוד ולכמת את שיטת הטיפול הזו. במילים אחרות, השיטה מתייחסת אל האדם כאל פרט ייחודי ולא כאל גוף במדגם כוללני.

החלק החשוב בטיפול בשיטת פרחי באך הוא השיחה. "דאגה בלב איש - ישיחנה", אמרו חכמינו. המטופל המספר למטפל על אורח חייו, מעשיו, תחביביו ומצוקותיו, בשיחת חולין רגילה, שלפעמים אפילו לא נוגעת למחלה עצמה, אך מתארת את הרגשותיו ותחושותיו, מנחה את המטפל המיומן אל התמציות שתוכלנה לפתור את הסיבות למצוקותיו. ובהתאם לממצאים יוכן למטופל בקבוק טיפולי ויחל התהליך של קילוף הבצל ואיזון המצבים והמערכות הזקוקות לאיזון. שיטת הטיפול בפרחי באך מאמינה באדם וביכולתו להירפא, רק אם ירצה ויהיה מוכן לקבל על עצמו, בלב שלם, את האחריות לבריאותו ויקדיש סבלנות ואורך רוח לתהליך הטיפולי.


מאת רון גילעם - מטפל מומחה בפרחי באך ומטפל באיזון בריאותי בשיטות טבעיותמורה ומרצה במכללת רידמן - מכללה בינלאומית ללימודי רפואה משלימה - ובמכללה לחינוך גופני במכון וינגייט.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד