חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך - פינת בע"ח

פרחי באך וריפוי בעלי חייםדמיינו לכם מרכז למידה שממוקם בגבעות מוריקות עליהם רועים כבשים, כך שלכל כיוון בו תתבוננו מחלון הכיתה תראו רק ירוק ומרחבי אין-קץ. עדר של 10 סוסים מסוגים, גדלים, וצבעים שונים משוטט בשדה הפתוח הקרוב. חמישה כלבי רועה גרמני גדולים, וארבעה חתולים פרסיים מקדמים את פניכם כל בוקר ומסתובבים בחדר הכיתה במשך היום כולו בין רגלי התלמידים, ואף משתתפים מדי פעם בהדגמות. בחוץ יש מאורת ארנבות, לול תרנגולות וכלובי צבי- יבשה אליהם נכנסים ויוצאים הדיירים, אגם מלאכותי קטן בו משכשכים ברווזים ושתי חסידות שחורות ואציליות. בקדמת חדר הכיתה, מצוי אקווריום ענקי הממלא את כל הקיר ובו דגים טרופיים בצבעים שונים. הדגים מהווים רקע מסעיר ומסיח את הדעת מהמורה  HEATHER SIMPSON.- מומחית בינלאומית להתנהגות חיות, מחברת ספרים בנושא, וכמובן- מטפלת מסומכת בפרחי באך לחיות. רוב החיות במרכז הגיעו ממרכזי הצלה לחיות, במצבים שונים של מחלות וקשיים, טופלו בפרחי באך, ומהווים תאורי מקרים הנלמדים במהלך הקורס.

 זהו THE NATURAL ANIMAL CENTRE) NAC)   -  הממוקם בווילס אנגליה, בו מתקיימים הלימודים למטפלי באך לחיות. במסגרת הכשרתי, בשנה האחרונה, זכיתי ללמוד בו בשלושת רמות הקורסים הנדרשים. התלמידים – בעלי ידע קודם בפרחי באך, מגיעים מאנגליה ומארצות שונות בעולם, והמפגש הבין-תרבותי מוסיף רבות לקורס. הלימודים כוללים מידע ורקע על בעלי חיים, אתיודולוגיה והתנהגות של סוסים, כלבים, חתולים, צבים, תוכים, דגים, ועוד "חיות מחמד" כיד הדמיון האנגלי כגון: חזירים איגואנות ונחשים. כמו כן לומדים אבחון והתאמת תמציות, אופני טיפול ובטיחות בעבודה עם חיות ועוד.

מדור זה מיועד לחלוק את הידע המקצועי הזה עם המטפלים בישראל. והרחבת תפקידו של מטפל באך, כך שיכלול גם את הריפוי לעולם החי, גם הם בעלי נשמה -כפי שהיה חזונו של דר' באך. אני פונה אליכם לתרום למדור זה על ידי הפניית שאלות, לבטים, נושאים לדיון, ותאורי מקרים.

המלצה לספרות מקצועית:
"ריפוי בפרחי באך לחיות" – מאת סטפן בול וג'ודי הוארד – הוצאת אור-עם. 
הספר הבסיסי של מרכז באך לעבודה עם חיות, שתורגם לעברית . ספר מקיף הכתוב בצורה בהירה ונהירהעל בסיס עבודת מחקר רבה, העוזר לקורא להבין את התנהגות החיות האופן בו הן מתקשרות  וכיצד להשתמש בתמציות כדי לעזור להם.
עקרון התאמת התמציות יוכל להיות מיושם בקלות לכל חיה וחיה, והספר מהווה בסיס ידע רחב וממצה לעבודת מטפלי באך הרוצים לעבוד עם חיות. 

טיפ מקצועי:
שאלה: כיצד לתת תמציות לחיות?
תשובה: בניגוד לדעה הרווחת, אין כל חשיבות לגודל או סוג החיה במינון התמציות. כמו לבני אדם, נותנים, גם לסוס וגם לאוגר, 4 טיפות מבקבוק הטיפול 4 פעמים ביום. האופן המומלץ על ידי ה-NAC הוא לטפטף את ארבעת הטיפות על חתיכה קטנה של מאכל מועדף לחיה/ממתק/פינוק (TREAT ) והגשתו המיידית. לא להכניס את התמציות למי השתייה או קערת המזון, כי אין אנו יכולים לוודא ולעקוב אחרי לקיחת הכמות הנדרשת. 
כך, לא רק שאנו מוודאים את המינון הנכון, אלא אנו אף יוצרים אצל החיה, קישור אסוציאטיבי בין החוויה החיובית ובין האנרגיות של התמציות. רק במקרי חרום, כמו פציעה ניתוח או עלפון, או במקרים בהם לחיה יש קושי לאכול כמו קשיים בבליעה או חוסר תאבון בעקבות מחלה, מותר לטפטף את התמצית ישירות לפי החיה, תוך זהירות ונקיטת אמצעי
בטיחות מקסימלים לחיה ולמטפל. לדגים, כמובן ניתן את  התמציות  במי האקווריום, תוך בידודו של הדג הזקוק לטיפול.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד