חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית נבחרת – CRAB APPLE

פרחי באךמתורגם מתוך  BACH CENTER NEWSLETTER  2001

"זו התמצית לטהרה. לאלו המרגישים כאילו שיש בהם או אודותם, משהו לא נקי. לעיתים, זה דבר מה חסר חשיבות. יש כאלה שיכולה להיות אצלם מחלה קשה שכמעט אין מתייחסים אליה, לעומת הדבר הקטן שבו הם מרוכזים. שני הטיפוסים האלה משתוקקים להיות חופשיים מהדבר האחד שממלא את מחשבותיהם אשר נראה להם כי זה הכרחי שימצא לו ריפוי. הם מרימים ידיים כאשר הטיפול נכשל. בהיותה תמצית לטהרה, היא מטפלת בפצעים אם למטופל יש סיבות להאמין שיש רעל כלשהו שנכנס אשר צריך להוציאו."

אדוארד באך –  -THE TWELVE HEALERS AND OTHER REMEDIES 1936 

CRAB APPLE  הינה אחת מהתמציות שבה מרבים להשתמש, ויתכן והסיבה היא
רב-הגוניות שלה. לעיתים קרובות, היא מכונה "תמצית הטהרה"  ומקושרת לטהרה פיזית ונפשית (רגשית) כאחד. כשאנו מתייחסים לדברי ד"ר באך לגבי "טיהור פצעים", עולה לעיתים השאלה לגבי מדוע CRAB APPLE מהווה יוצא מהכלל: התמצית היחידה המתייחסת להיבט פיזי. אך הדבר החשוב בדברי ד"ר באך הם: "אם למטופל יש סיבות להאמין שיש רעל כלשהו שנכנס …" . לפיכך – זו החשיבה והאמונה של המטופל שנרפאים על ידי התמצית: החרדה הנפשית הקשורה לרעיון של הרעלה, ולא הפצע עצמו. גם כאשר המטפל יודע שהרעלה היא אפשרות ברת מציאות, התמצית מתייחסת לאופן החשיבה ולא להרעלה עצמה. בהרעלה - צריך להשתמש בטיפול רפואי רגיל, אך כמו בכל המחלות, מצב נפשי רגוע מספק את הבסיס הטוב ביותר לבריאות טובה לבסס עצמה מחדש. CRAB APPLE משחררת את הנפש ממחשבות של להיות נגועים ולכן גורמת לאדם להרגיש מטוהר. כל יתרון פיזי מופיע כתוצאה מהשחרור הרגשי, שהוא כמובן, שונה מדיטוקסיפיקציה (ניקוי מרעלים) פיזי.
השוואות:
CRAB APPLE הינה תמצית לאלו המרגישים כי הם נזקקים לטהר דבר מה, ולכן היא גם תמצית לאלו שאינם מרוצים מהמראה שלהם, חושבים עצמם למכוערים, מלאי כתמי עור, שמנים, או בעלי ריחות לא טובים. הם אינם אוהבים את עצמם וחושבים שגם האחרים חושבים שהם דוחים. שנאה עצמית זו מביאה אותם לגנות את עצמם: "אני רע", "אני מרושע", "אני נוראי" , "דוחים אותי כי אני לא נעים". גינוי עצמי זה, שונה מרגשות אשמה, אשר להם התמצית PINE מתאימה. אנשי PINE מאשימים את עצמם כיוון שהם חושבים שעשו משהו לא נכון. אנשי CRAB APPLE מאשימים עצמם כיון שהם מאמינים שכל הווייתם  (BEING ) אינה נכונה.
תחושת הייאוש שחווים אנשי  CRAB APPLE  מעוררת לעיתים בלבול עם הייאוש של GENTIAN או GORSE או SWEET CHESTNUT. לעיתים, תמציות אלו נדרשות בנוסף ל CRAB APPLE , אך אם הסיבה לייאוש היא כתוצאה מאי אהבה עצמית, אזי הכי חשוב לבחור ב- CRAB APPLE.   
גינוי עצמי יכול להיות מקושר, או נראה כסיבה לחוסר ביטחון עצמי, כך שיש לשקול, דבר ראשון  LARCH . לעיתים זה לא ברור היכן עובר הקו הדק בין חוסר ביטחון ביכולות לעומת חוסר ביטחון לגבי המראה. בדומה לכך, יכול להיות קו דק מאוד בין העדר אהבה עצמית ואי בהירות לגבי המטרה שלך בחיים. אל האחרון נתייחס עם WILD OAT כדי לתת כיוון, אבל בהקשר של הערכה עצמית יש לשקול CERATO לאלו המחפשים אישור וזקוקים לחיזוק לגבי שווים.

CRAB APPLE וחברים אחרים…לעזרת תחלואי החורף

מאת: עדנה דביר BFRP  ABFRP מטפלת מוסמכת מטעם מרכז באך (גם לבעלי חיים), בעלת מרכז "מפתן" לניהול משאבי אנוש ותמיכה אישית.

CRAB APPLE הינו מרכיב מרכזי בהרכב של תמציות המשמשות "כוח לחימה" מנצח כנגד תחלואי החורף כגון: התקררויות, נזלות, שפעות, שיעולים, דלקות עיניים, אוזניים, גרון ודרכי הנשימה.
תחלואי חורף אלו מאופיינים בכך שהדרך בה המחלה מתבטאת היא בתהליך של "הוצאה החוצה" מתוך הגוף – אם זה בליחה, שיעול, התעטשות, או מוגלה דלקתית. תהליך שיש בו מרכיב של התנקות וטהרה…ומכאן החיבור, כמובן אל תמצית הטהרה והיא  ה- CRAB APPLE.
ניתן להשתמש ב CRAB APPLE  לא רק כחלק מהרכב תמציות אלא גם כתוספת בשימושים חיצוניים במאבק במאפייני התחלואים:
לנזלות - למרוח סביב האף ובבסיס הנחיריים טיפה או שניים ישירות מבקבוק התמצית – נותן הקלה                  של כ30 – 40 דקות ב"דליפה" של הנזלת.
לגרון כואב ושיעול - למרוח כמה טיפות על הגרון או על החזה – מאפשר הקלה זמנית בכאב,
לגרגר עם 1/4 כוס מים מינרלים + 2  טיפות CRAB APPLE
לדלקת עיניים - שטיפות חוזרות באמצעות צמר גפן טבול ב 1/4 כוס מים  מינרלים + 2 טיפות CRAB APPLE
לדלקת באוזניים - להספיג 2 טיפות CRAB APPLE בצמר גפן קטן ולשים באוזניים.

תחלואי החורף מעידים על כך שמערך ההגנה של הגוף נפרץ - שהייתה השפעה מבחוץ: הן בצורה של רגישות ייתר לשינויי מזג האוויר והטמפרטורות, או בחדירה של וירוסים וחיידקים. יש צורך לחזק את המעטפת האנרגטית המגינה ולהתעטף שוב ב"שריון המגן" של תמצית ה- WALNUT.
התמודדות עם המחלות מחלישה את האדם. ברמה הפיזית מלווים תחלואי החורף, לעיתים, בחום מתיש, בכאבי שרירים ומפרקים, בעייפות גדולה, בחוסר תיאבון וקשיים בשינה רצופה. ברמה הנפשית תחלואי החורף הם, לעיתים, המענה של הנשמה לעייפות המצטברת…עד ל"נפילה הגדולה למחלה": זו הדרך של המערכת הנפלאה שלנו לאותת: "הי - שים לב! הגזמת! צריך גם לקחת פסק זמן, לנוח…ואם אתה לא יכול להבין זאת לבדך, אז הנה: "מתנה" קטנה שתגרום לך קצת לעצור ולנוח!" כך או כך, תמצית ה- OLIVE  חיונית למערך חיזוק הכוחות.
בזמן המחלה הופך החולה "קורבן" למצבו – הוא אינו יכול להתייצב נגדה, עמוד השדרה הפנימי שלו נחלש. CENTAURY הינה תמצית חיזוק התומכת בתהליכי ההתייצבות נגד המחלה, היא עוזרת לרכוש מחדש כוחות גוף ונפש כדי להגיד "לא..עד כאן…לא עוד!" ומהווה שותף פעיל ומחזק במאבק.

אז, הנה הגענו להרכב המנצח: CRAB APPLE, WALNUT, OLIVE, CENTAURY
אך, כפי שד"ר באך לימד אותנו: ההרכב עדיין חסר! חסרות התמציות (טיפוס או מצב) שייחודיים לאדם המתמודד עם התחלואים, היוצרים את סיפורו האישי, המתאימים להתנהלותו הכללית בחיים או למצבו הרגעי וגורמים למערכת הגוף-נפש שלו לצאת מהאיזון שלה. מחלישים אותה ובכך גורמים לה להיות פרוצה לתחלואי החורף. יש להוסיף 1 עד 3 תמציות נוספות, הייחודיות לאדם שלפנינו באותו הרגע – כדי שההרכב אכן ינצח את התחלואים!

ניסיוני האישי הפגיש אותי עם העוצמה וכוח הריפוי המדהים והמהיר של חוכמה זו:  
בחודשיים הראשונים של החורף התנהלתי כשסביבי בני משפחה, מטופלים ותלמידים, חברים ומכרים שנפלו שדודים לתחלואי החורף השונים: התקררויות, שפעות, נזלות, דלקות למיניהן וכו'. דבר מכל זה לא דבק בי. מזג האוויר התאפיין, כמו כל תחילת חורף, בשינויים קיצוניים, שלא תמיד השכלתי להתאים עצמי אליהם מבחינת ביגוד חימום והגנה, ועדיין…כלום! דבר לא השפיע עלי
ובריאותי הטובה אפשרה לי לדהור קדימה בחיי. כשהגיע השבוע הקשה בו התרחשו כמה אירועים מקצועיים ואישיים מתסכלים ומאכזבים, ורמת המרירות, תחושת אי-צדק ו"לא מגיע לי" גברו…הגעתי ליום שישי באותו השבוע כשאפי נוזל, גרוני צורב וראשית ליחה בדרכי הנשימה כופה אותי להשתעל מדי פעם. כשנגשתי לערכת פרחי באך להכין לי הרכב תמציות, מיד שמתי את ה"הרכב המנצח" לתחלואי חורף ואז נזכרתי בחוכמת ד"ר באך: HEAL THYSELF (רפא את עצמך)…ושאלתי עצמי מה מאפיין אותי כרגע? מה נפשי מרגישה? איפה אני כרגע בהתנהלות חיי? כתשובה, מיהרתי להוסיף להרכב את תמצית ה- GENTIAN לדכדוך בעקבות האכזבות שצברתי ו- WILLOW למרירות ותחושת האי צדק ששלטו בי. לגמתי מספר רב של פעמים מבקבוק הטיפול (הרבה יותר
מ-4 פעמים ביום). במוצאי שבת היה כבר אפי כמעט יבש לחלוטין, והשיעול נעלם. ביום ראשון בבוקר חזרתי לדהור בדרכי חיי, עם עזרה של בקבוק הטיפול למשך יום נוסף עד להעלמות מוחלטת של התסמינים.  

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד