חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך - סטאר אוף בית לחם STAR OF BETHLEHEM

פרחי באךמתורגם מתוך  BACH CENTER NEWSLETTER  1992

" לנמצאים במצוקה רבה בתנאים אשר יוצרים, לזמן מה, צער גדול מאוד. השוק של חדשות רעות, אובדן של אדם יקר, הפחד בעקבות תאונה וכדומה. לאלה אשר לזמן מה מסרבים להינחם, התמצית מביאה הקלה".  אדוארד באך –  -THE TWELVE HEALERS AND OTHER REMEDIES 1936

מילת המפתח: לתופעות של אחרי שוק/טראומה  מנטאלי או פיזי. זו אחת מחמש התמציות הכלולות ברסקיו רמדי  והיא בעלת ערך רב כיון שהיא עוזרת לנטרל את השוק לנפש ולגוף.
בתאונה, הדבר הראשון לטפל הוא השוק למטופל. אין זה משנה אם התאונה קשה והמטופל פצוע קשות, או בסך הכל נפגע קלות כגון פגיעה קלה של הראש בקצה הארון או מעידה בפינת השולחן. תמיד ישנה דרגה שונה של שוק וכשזה מטופל אז תהליכי הריפוי של הגוף מהירים ויעילים. חדשות רעות פתאומיות, אירועים מפחידים ואכזבות גדולות, כולם גורמים לשוק ולמפח נפש רב.
סטאר אוף בית לחם , כפי שד"ר באך קרא לה היא: " התמצית המנחמת ומרגיעה כאבים וצער". במקרים מסוימים, התוצאות של שוק נפשי באה מיידית לידי ביטוי בגוף. לדוגמא, מקרה של אישה בריאה אשר ישבה במקלט בזמן ההפצצות הכבדות על לונדון. כשניסתה לקום, גילתה שאינה יכולה לעשות זאת- המותניים שלה "ננעלו". רופאיה קבעו כי כתוצאה מהשוק התפתח אצלה ארתריטיס במפרקי הירך. אישה שהתבשרה כי בתה נהרגה פתחה מידית כאב ראש חזק, ממנו סבלה שנים רבות עד שנעזרה בתמציות באך והשתחררה מהסימפטום הפיזי.
במקרים אחרים, התוצאות של השוק מודחקות. המטופל נראה רגוע ולא מושפע בזמן קבלת הידיעה, אך מאוחר יותר, שבועות, חודשים או אפילו שנים אחר כך, תוצאות השוק מורגשות: התמוטטות, בעיות בעור או בלב, או כל סוג של מצוקה גופנית ללא כל גורם נראה לעין.
כאן, שוב, סטור אוף בית לחם  הוא בעל ערך רב לנחמה ולשחרור של רגשות מודחקים, ומקדם את ריפוי הגוף.
הפוטנציאל החיובי של התמצית מבטא אומץ רב, אמונה וביטחון היכולים להתממש לנוכח כל אירוע פתאומי או בעל מרכיב של שוק או טראומה.   

מידע  על הצמח ממנו מופקת תמצית סטאר אוף בית לחם נץ-חלב מפושק

מאת: אלומה דותן-גלזר- בוטנאית, יועצת לתזונה טבעית, מטפלת בצמחי מרפא ובפרחי באך
                                              
שמו האנגלי של הצמח מעיד על מראהו. לצמח תפרחת לבנה שצורתה כצורת סוכך – מבנה בעל פרחים הנישאים על עוקצים היוצאים מנקודה אחת בקצה גבעול הפריחה, ויחד יוצרים מראה דמוי כוכב.
נץ החלב הוא צמח המשתייך למשפחת השושניים , אותה משפחה עליה נמנים גם השושן, הבצל, השום ועוד. זהו צמח עשבוני נמוך בעל בצל קטן בקרקע, הנושא עלים צרים וארוכים בגוון ירוק כהה עם פס לבן באמצע. באביב עולה במרכז הצמח גבעול שאורכו כ-30 ס"מ הנושא עליו את התפרחת שצורתה כצורת כוכב, והיא נושאת פרחים לבנים, שלכל אחד מהם 6 עלי כותרת, וגם הם יוצרים צורת כוכב. פרחים שלהם צורת כוכב מסייעים להעלות את רמת התודעה ואת רמות האנרגיה לממד אחר.
שיוכו של הצמח לעיר בית-לחם בשמו האנגלי, מקשרת אותו למינים אחרים של  נץ-חלב שהם מאד נפוצים בצמחית הבר של הארץ. המין הספציפי בו השתמש ד"ר באך, נץ החלב המפושק – Ornithogalum umbellatum , לא גדל בר בארץ, אלא באנגליה.לצורך הכנת התמצית אוספים תפרחות שפרחיהן בפריחה מלאה, יחד עם קטע מהגבעול הנושא אותן, וממצים בשיטת ההרתחה.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד