חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך - התמצית נבחרת: צ'יקורי CHICORY

בחרנו להביא תמצית זו כיון שה CHICORY  הינה תמצית של הורים – בשיעור שלהם בגידול הילדים ,כמו גם של הילדים, בהתמודדות עם רצונותיהם והדרכים להשגתם.  ל CHICORY  יכולת ריפוי המלמדת אהבה ונתינה ללא תנאי, ריפוי חרדת הנטישה שהיא בבסיס המניפולציות, ושחרור מדפוסי התנהגות של רכושנות, נזקקות, והתניות.

מתורגם מתוך BACH CENTER NEWSLETTER   מאי, 2000

" לאלו אשר מודעים מאוד לצרכים של האחרים. הם נוטים להיות מלאים מדי  בדאגה לילדים, קרובי משפחה,חברים, תמיד מוצאים משהו שצריך להיות נכון יותר. הם כל הזמן מתקנים דברים שלדעתם מוטעים והם נהנים לעשות כך. הם שואפים לכך שאלו שהם דואגים להם יהיו בקרבתם."
אדוארד באך –  -THE TWELVE HEALERS AND OTHER REMEDIES 1936

CHICORY  היא תמצית המשויכת, בד"כ, לאפיונים שליליים מאוד – רכושנות, אנוכיות וכו'. למעשה, אלו הם מילות המפתח לתאר את טיפוס ה CHICORY.
אבל, כדי לתת תמונת CHICORY אמיתית, אלינו להסתכל על האפיונים החיוביים בנוסף לשליליים. כך נקבל רושם מאוזן יותר של האישיות וההתנהלות של טיפוס זה.
ה CHICORY החיובי הוא אדם שיש לו שפע אהבה להעניק. אדם חביב, נדיב  לגבי השקעת זמנו, תמיד מוכן, תמיד מציע עזרה. מה היינו עושים ללא אותן אמהות CHICORY אשר מתעקשות לאפות עוגות ומיני מאפה, ולהגיש לנו אותם באהבה בכל הזדמנות? או אבות CHICORY אשר "צצים", מוכנים לעזור בסילוק האשפה או בניכוש עשבי הגינה? הורים כאלה הם כמו מלאכים ששומרים עלינו. לעיתים, אבל, תשוקת ה CHICORY לתת, יכולה להיות יותר מדי עבור המקבל, אשר מפרש נדיבות זו כהתערבות ולא כעזרה אמיתית. אזהרת ה CHICORY מגיעה כאשר במקום להרגיש מרוצים וליהנות מהתודות שקבלו על מאמציהם, הם נעלבים מכך שהכרת הטובה לה ציפו לא מגיעה. זאת הנקודה שבה נמצאת ההבנה על מה שמניע את התנהגותו של ה CHICORY : דברים נעשים כמובן, מתוך דאגה ואהבה לאחרים, אבל בבסיס קיים צורך להדדיות באהבה ובהוקרה על חביבותם. זאת הסיבה שכאשר אנשי  CHICORY מרגישים דחויים או בלתי מוערכים, הם עשויים להגיב ב:" אחרי כל מה שעשיתי בשבילך, כך אתה מתייחס אלי…" והכעס והעלבון שלהם יכול להיאגר ולבא לידי שימוש כנשק נגדך שוב, במועד מאוחר יותר.

הם יעשו הכל למענך, אך אם תתרחק מהם, תנצל אותם, או תתרעם על עקשנותם, הם נעלבים בקלות. הם מתקשים לעיתים לראות שבמאמציהם לעשות כל שביכולתם
למענך, הם למעשה לוקחים שליטה על חייך ומנסים לגרום לך לחיות את החיים שהם רוצים שתחיה, במקום לאפשר לך את החופש לחיות את חייך – ולעשות את שגיאותיך.אתה עשוי להרגיש מחנק מהמאמצים הבלתי פוסקים שלהם להיענות לצרכיך, עד כדי הרגשת רתיעה מההתערבות הבולטת שלהם. תרעומת הדדית הולכת ונבנית כאשר ה CHICORY מנסה לרפא את הפצעים על ידי כך שהוא אפילו עוד יותר מתאמץ. אם אתה פוגע ברגשותיו מתוך התסכול שלך, תמצא את עצמך, כנראה, מרגיש אשם, מתנצל, ומעודד אותם לעשות אף יותר למענך, במאמציך לתקן את המצב.
CHICORY  מאוזן הוא אדם אוהב ונותן אך גם מתייחס לצורכך בעצמאות, ויאפשר לך למצוא את דרכך בחיים, כך שתצמח ותפתח את הערכים, האמונות והניסיון האישי.CHICORY    מאוזן תמיד יאהב ויזין אותך, תמיד יהיה שם בשבילך, אבל באותה מידה, יכיר ויכבד אותך על בחירותיך בחיים ועל היותך אדם בוגר ועצמאי.
  
השוואות:
המוכנות "לעשות" למענך עשויה לבלבל עם המוכנות של ה CENTAURY. ההבדל הוא שאנשי ה CENTAURY מוכנים וחביבים ונדיבים כיון שזה באופיים לרצות להיות מגישי עזרה. אנשי CENTAURY חסרי אנוכיות, אנשים רכים שאינם יכולים להגיד לא. השיעור שלהם הוא ללמוד להתעקש על הצרכים שלהם. זה ההפך מהשיעור של ה CHICORY, שצריך ללמוד להיות פחות נזקק.
הטינה והרחמים העצמיים שנחווים במצב ה CHICORY השלילי, יכולים בקלות להיות מבולבלים עם ה  WILLOW. לעיתים קרובות, יש צורך בשתי התמציות יחד כיון שיש נדידה טבעית בין מצב אחד לשני. ההבדל העיקרי הוא באופן הביטוי של הכאב: מצב ה WILLOW הוא "קוטר", מחמיץ פנים  ומאוד מופנם , אנשים המרגישים שהעולם נגדם, "למה אני?", " מה עשיתי שזה מגיע לי?". מצב
 ה CHICORY יותר מוחצן ופעיל, וה"קיטורים" נעשים בשביל האפקט – כמו הילדים שמחמיצים פנים כדי לזכות באהדה ובמה שהם רוצים. בדומה, מבוגרי CHICORY משתמשים ברגשות שלהם, בדרך כלל בהצלחה, כדי לעשות מניפולציה ברגשות ובתגובות האחרים, וכך להשיג את מה שהם רוצים.
ניתן להשוות את מרכיב השליטה שב CHICORY ל VINE – עוד תמצית של טיפוס בעל רצון חזק ושליטה. ב VINE זה בהקשר של השגת כוח, זו שליטה ללא רחמים, שיכולה להיות אף אכזרית, במקרה הקיצוני. CHICORY , לעומת זאת,
גם בהקשר של המצב ההכי קיצוני שלו, מלא באהבה. אנשי CHICORY יכולים להיפגע קשה מאיך האחרים מתייחסים אליהם, אך לאנשי VINE יש עור עבה יותר, והם אינם מאפשרים לרגשות להפריע להם לממש את הרצון העז שלהם לשלוט.

עולש תרבותי Chicory  (Chicorium intybus)                              
מאת: אלומה דותן-גלזר- בוטנאית, יועצת לתזונה טבעית, מטפלת בצמחי מרפא ובפרחי באך
                                              
עולש הוא צמח ממשפחת המורכבים, שמשמעותו שה"פרח" שאנו רואים איננו אלא תפרחת המורכבת מהרבה פרחים קטנים. תפרחות העולש הן בקוטר של 2.5-4 ס"מ,  כל פרחי התפרחת הם בעלי עלי כותרת לשוניים, הבולטים בצבעם הכחול. בדרך-כלל נסגרות התפרחות בצהרי היום.
הצמח עצמו הוא צמח עשבוני מסועף, רב-שנתי, המגיע עד לגובה של כחצי מטר. באנגליה הוא גדל בשדות בור וצידי דרכים, ופורח בקיץ. בבסיס הצמח עלים גדולים, ההולכים ונעשים קטנים על-פני הגבעול. התפרחות יושבות בחיקי העלים.
לעולש שרש קשה ומעמיק. גידולו של העולש כצמח תרבות הוא למטרת איסוף השורשים וייבושם, להפקת תחליף תה, הידוע כ"תה צ'יקורי", ואשר לו השפעה ממריצה על פעילות הכבד והפרשת מיצי המרה ממנו.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד