חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך - תופעת השתיקה הסלקטיבית

פרחי באךמאת: שרה פולק – מטפלת בפרחי באך

יניב הגיע אלי עם הוריו לקראת הכניסה לבית הספר. הם סיפרו שבגיל שנתיים החל לבקר בגן. בתחילה בשמחה, בביטחון עצמי, אך אחרי חודשיים -שלושה החל לסרב ללכת לגן ,כעס והפסיק לשתף פעולה. באותה תקופה נולדה לו גם אחות חדשה, והוריו יחסו בתחילה את השינויים לעובדה זו. אבל מאז, בכל גן שהוא מבקר הוא מנותק לגמרי מהחברה ומהגננת.
הוא ילד מאוד חכם, יודע לספר את כל הסיפורים והנושאים שנלמדים בגן, יודע לקרוא. בבית מתנהג כרגיל, משחק עם האחים והבני דודים. הוא מגלה חוסר סובלנות אם משהו לא מסתדר כמו שהוא רוצה. הוא ילד מאוד סקרן  ושואל הרבה שאלות. יש לו פחדים רבים,  ידועים ולא ידועים. בגן הוא לא מדבר עם אף אחד. אין לו קשר עם הגננת ולא מדבר עם הילדים ולא משחק איתם . אף על פי שאוהב ארגז חול, לא משחק מתי שילדים אחרים נמצאים שם. זה מתבטא גם בביקור גם אצל רופא עיניים למשל ובשמחות משפחתיות. הוא נרתע ולא משתף פעולה, נרתע מתשומת לב.
הוריו הדואגים לקחו אותו לפסיכולוגים להתייעצות כיוון שלא הצליחו לתקשר איתו. והם אמרו שמדובר בתופעת השתיקה הסלקטיבית, ובעיקרון הטיפול הפסיכולוגי המומלץ הוא במסגרת של חינוך מיוחד או יש גם אפשרות של טיפול תרופתי. זו משפחה שאני מכירה והצעתי להם לטפל בבן בפרחי באך פעמים רבות.  הם היו סקפטיים אך כעת הם הגיעו אלי כאל מוצא אחרון וכך החל הטיפול.
הטיפול:
ASPEN MIMULUS - טיפול בפחדים לסוגיהם
LARCH – חיזוק הביטחון העצמי.
IMPATIENCE- כי יש לו מזג קצר ולא יכול לדחות סיפוקים.
CHICORY- יש לילד בעיה בתשומת לב. ויתכן שאי הדיבור גם הוא כדי למשוך תשומת לב.
WALNUT- הגנה והסתגלות -   כדי להכין אותו לשינויים לקראת הליכה לבית הספר.
לתמצית טיפוס הוספתי תמצית ROCK WATER.
כבר בבקבוקים הראשונים נראו ביניב שינויים. הוא נהיה יותר רגוע והעז להתרחק מאימו. אך המבחן האמיתי היה כיצד יתנהג בבית הספר. לאחר שבועיים מיום שהתחיל את הלימודים בכיתה א', בפגישה עם המורה, סופר לאמא שבנה משתתף יפה בשיעור, ולאחר שביקש לבקר בבית של חבר אחר הצהרים, חגגנו את הסיום המוצלח של הטיפול.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד