חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך -וואלנאט מס' 33 WALNUT

"התמצית מיועדת לאלו בעלי הדעות הברורות ושאיפות לגבי החיים, ההולכים בדרכם,
 אך לעיתים, מתפתים על ידי ההתלהבות, השכנוע או הדעות של אחרים
 להיות מוסטים מדרכם, מטרותיהם ועבודת חייהם. התמצית נותנת יציבות והגנה מהשפעות חיצוניות."
THE TWELVE HEALERS AND OTHER REMEDIES מאת ד"ר באך

תרגום מתוך BACH CENTRE NEWSLETTER (אוגוסט 1994)
מילת מפתח: "מנתץ השרשרת" – LINK-BRAKER
ד"ר באך אמר על תמצית הוואלנט שהיא התמצית לשינוים שונים בחיים כגון: הופעת השיניים, גיל ההתבגרות, גיל המעבר ועוד. כמו כן, היא מתאימה להחלטות גדולות במשך החיים כגון שינוי בתעסוקה, שינוי באמונה הדתית, שינוי של ארץ המגורים ועוד. התמצית היא עבור אלו שהחליטו לקחת צעד גדול קדימה, לשבור מוסכמות נושנות, להשאיר מאחוריהם גבולות ומגבלות ישנות ולהתחיל בדרך חדשה. דבר זה מביא עימו, לעיתים קרובות, סבל פיזי עקב החרטות ושברון הלב לגבי הנתק מקשרים ישנים, וממחשבות ישנות. תמצית זו,  כמו "מנתצת את הכישוף" המחבר אותנו הן אל דברים מהעבר והן אל הנסיבות המגבילות מההווה.
השינויים הפיזיים בחיים – כגון גיל ההתבגרות שהיא תקופת מפנה,לעיתים קרובות מפריעים למטרות החיים וגורמים לתסכול הנגרם מהלחץ הנפשי ומהשינויים הגופניים. זה עשוי להפריע ,לזמן מה, לתשוקתו של האדם לממש את מטרותיו לחיים בעתיד או לעיסוקו הנוכחי. בתינוקות, הופעת השיניים היא זמן קשה כיון שהוא מלווה בשינוי מנוחות וביטחון של התינוקות אל אי –הנוחות והכאב, כאשר התינוק חייב להתרגל ל"גדילה".
לטיפוסי ה- WALNUT, בשונה מה- CENTAURY יש נחישות ותחושת מטרה, אך לעיתים, הוא יכול להיות מושפע מאישיות חזקה ודומיננטית יותר, או מתחושת אחריות וחובה כלפי הקרובים לו. זה יכול לתסכל ולחבל בעבודת חייהם ולגרום לדיכאון. הם חייבים להשתחרר מהשפעות אלו כדי להגשים את מטרות חייהם. לדברי אחד מהמטופלים:"עכשיו אני מאפשר לאישיות חזקה יותר, עם אמונות ורעיונות אשר שכלי אומר לי שהם כנראה נכונים, אך נשמתי מתמרדת נגדם, להשפיע עלי. אני מאמץ אמונות אלו ומכריח עצמי לחיות עמם, אבל זה בניגוד לאופיי." WALNUT  עוזר לאנשים אלו להשתחרר מהשפעת האחרים, מגן עליהם ונותן להם נחישות ללכת בעקבות תשוקותיהם האמיתיות.
ההיבט החיובי של תמצית זו היא העקביות והנחישות המצויה באלו ההולכים בעקבות אמונותיהם הם, מבצעים את עבודת חייהם מבלי להיות מוסטים על ידי נסיבות קשות, או הדעות או הלעג של אחרים. כאלו הם החלוצים והממציאים.
ד"ר באך עצמו היה דוגמא טובה של ההיבט החיובי של WALNUT. הוא זנח את כל רעיונותיו הישנים על ריפוי והציב לעצמו מטרה למצוא דרך טובה יותר, למרות חוסר הפרגון, דעות אחרים שניסו להניע אותו מכך, ולמרות ההשפעות החזקות של השכלתו וניסיונו המקצועיים הקודמים.

דוגמאות מקרים:
1.בחור צעיר, שהיה בעל דעות מוגדרות לגבי מה רצונו לעשות עם חיו, אך הושפע על ידי אביו ללכת בעקבות המקצוע של הוריו. הוא עשה זאת במשך מספר שנים, אך היה אומלל, מתוסכל ומדוכא. הוא פחד מאביו אך עם הזמן הפחד נכבש על ידי תשוקתו הגדולה ללכת בעקבות תחושת ייעודו שאותה חש בליבו, והוא פנה לעזרה. הוא קבל WALNUT כדי לעזור לו להשתחרר מהשפעות הוריו ו MIMULUS לשחרר אותו מהפחד שעדיין היה קיים. הוא לקח שתי תמציות אלו במשך חודשיים, וכתב לנו שהוא מצא עבודה שהוא אוהב נהנה ומצליח בה.
2. אשת איכר, לקראת גיל המעבר, התלוננה על דימומי מחזור כבדים וכואבים. היא הרגישה שבזמנים אלו, העבודה קשה לה, למרות שבדרך כלל היא נהנתה ממנה. היא הרגישה מדוכאת ומתוסכלת שאינה יכולה לעשות כל מה שהיא רוצה. באופי שלה היא הייתה אישה עליזה, בעלת חוש הומור, תמיד צוחקת ומחייכת. היא קבלה WALNUT לשינוי הזה בחיים ו AGRIMONY כתמצית הטיפוס שלה. (TYPE REMEDY ). היא לקחה תמציות אלו במשך כמה חודשים ודיווחה שהמחזורים שלה היו הרבה פחות כואבים וכמעט פסקו, והאנרגיות ושמחת החיים שלה חזרו. היא אמרה שהתמציות עוזרות לה כל כך שבכוונתה להמשיך להשתמש בהם עוד זמן, למרות שלא היה צורך בכך.
3. " לבני הקטן היו בעיות בצמיחת השיניים. הוא היה חסר מנוחה, התקשה לישון ובכה לעיתים קרובות. לא הצלחתי לעזור לו בכל דרך שניסיתי, ואז נזכרתי בדברי ד"ר באך שתמצית ה WALNUT מסייעת בהתקדמות בשלבי החיים, ושצמיחת שיניים היא שלב שכזה. הוא קבל WALNUT ותוך זמן קצר, התחיל לישון היטב, היה פחות חסר שקט . הוא חזר להיות תינוק שמח."    


הוואלנט הוא אגוז מלך ממשפחת האגוזיים Juglans regia / Juglandaceae            
מאת: אלומה דותן-גלזר- בוטנאית, יועצת לתזונה טבעית, מטפלת בצמחי מרפא ובפרחי באך

אגוז המלך הוא עץ גבוה בעל גזע ישר בגוון אפור ונוף רחב. האגוז עומד בשלכת במשך כל החורף ומלבלב באביב, אז הוא מתכסה בעלוה של עלים מורכבים גדולים. מעט לפני הלבלוב מתפתחת הפריחה. לאגוז פרחים חד-זויגיים – פרחי נקבה לחוד ופרחי זכר לחוד (צמח חד-ביתי). פרחי הזכר הם ירקרקים, מכילים מספר רב של אבקנים, ומסודרים בתפרחות הנוטות כלפי מטה ונקראות "עגיל". משך פריחתם קצר. הפרחים הנקביים לעומתם בולטים יותר, בודדים או מופיעים בקבוצות קטנות בקצות הענפים. לכל פרח 2-3 עליים.
לצורך הכנת התמצית אוספים קצות ענפים הכוללים 1-2 עלים צעירים ופרחים נקביים בלבד, וממצים בהרתחה. התמצית מקלה על מעברים ומצבי שינוי בחיים ומגנה על ההילה.
פריו של האגוז מבשיל בסתיו, כשנה וחצי לאחר היווצרו. זהו אגוז גדול, עגול, בעל קליפה קשה, ומכיל זרע מחורץ דמוי מח. הזרע אכיל, כמובן, עשיר בויטמינים ומינרלים, וחומצות שומן בעיקר חומצות שומן מסוג אומגה- 3, החיוניות לבריאות. מקורו של העץ הוא באירופה הדרומית-מזרחית ומזרח אסיה, אך הוא מגודל כעץ תרבות בארץ וברחבי אירופה וארה"ב.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד