חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תפוח בר / ורדיים Crab apple (Malus pumila / Rosaceae)

פרחי באך - קראב אפלמאת: אלומה גלזר

תמצית מס. 10 בערכה של באך היא תמצית ה-Crab Apple.  כבר משמה של התמצית אנו למדים כי מדובר במין של תפוח. ה-Crab Apple  הוא מין של תפוח בר הגדל בחורשות פתוחות ומשוכות טבעיות, באזורים כפריים ברחבי בריטניה. זהו עץ לא גבוה, גובהו המירבי הוא 10 מ' לכל היותר, בעל גזע עקום שקליפתו סדוקה, נשיר בחורף. נוף העץ הוא עגול – הענפים אופקיים יחסית ואף נוטים מעט כלפי מטה. עלי העץ פשוטים, לא גדולים וסגלגלים בצורתם. העלים בגוון ירוק כהה בצידם העליון, ושעירים בצידם התחתון, מה שמקנה להן גוון לבנבן.
העץ פורח באביב. ראשית מופיעים הניצנים בגוון ורוד עז, ואחר כך חלה הפריחה המרהיבה המכסה את העץ כולו. הפרחים מסודרים בקבוצות קטנות של 5-6 פרחים, על ענפים קטנים וקצרים. לכל פרח 5 עלי כותרת דמויי לב בצבע לבן, עם נגיעה קלה של גוון ורדרד. במרכז הפרח אבקנים מרובים.
מן הפרחים מתפתחים פירות קטנים המבשילים בקיץ. הפירות אינם טעימים לאכילה כמו פירות התפוח התרבותי, אך המקומיים נוהגים להכין מהם מקפא (ג'לי).
ניתן לראות את התפוח בסיור בגן הבוטני בירושלים.
לצורך הכנת התמצית אוספים את צברי הפרחים, עם עלים, וממצים בהרתחה.
התמצית ניתנת לאנשים הסובלים מתחושה של חוסר ניקיון, פנימי וחיצוני. נטילת התמצית מחליפה את תחושת חוסר הניקיון בתחושה של טיהור, הנובעת מן הצבע הלבן של הפרחים. הנטייה של עלי הכותרת לגוון הורוד, וצורתם דמוית הלב, פותחת את צ'אקרת הלב לאהבה בלתי מותנית, במקרה זה לאהבה עצמית. השפעה הנובעת גם מהשתייכותו של התפוח למשפחת הוורדיים, משפחה שמסר הריפוי שלה הוא פתיחת הלב לאהבה (עוד במשפחה זו –  CHERRY PLUM (תמצית מס' 6) ו- WILD ROSE (תמצית מס' 37).
מספר עלי הכותרת של הפרח – 5, תורם במקביל לאזן את צ'אקרת מקלעת השמש, מה שיוצר תחושה של התחדשות הנובעת משינוי פנימי, בדרך להתבססות מחודשת.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד