חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

GORSE - אולקס אירופאי / משפחת הפרפרניים (Ulex europaeus)

gorseמאת: אלומה גלזר

תמצית ה-GORSE, תמצית מספר 13 של בערכה של באך היא התמצית למי שמרגיש חסר אונים עד כדי ייאוש. את התמצית מכינים מצמח האולקס האירופאי. תאור הצמח: האולקס האירופאי הוא שיח קוצני, הגדל על קרקע סלעית. גובהו המרבי של השיח מגיע עד לכ-2 מ', והוא ירוק עד. ענפיו התחתונים צומחים כלפי מעלה, כמו במרבית הצמחים, אך הענפים המסתעפים מהם, הם קצרים וצומחים  אופקית ואינם מתרוממים לגובה. כל ענפי הצמח נושאים קוצים נוקשים, ובנוסף גם עלי הצמח הם קוצים ירוקים חדים, באורך של כ-2 ס"מ, שכאמור אינם נושרים בחורף כמרבית הצמחים האירופאים.
הפריחה: האולקס האירופאי משתייך למשפחת הפרפרניים (אליה משתייכים גם מיני הקיטניות, רותם ואחירותם, וגם הקידה השעירה הגדלה בר בארץ, ודומה במידה רבה לאולקס), לפיכך יש לו את הפריחה האופיינית הייחודית למשפחה – פרחים בעלי צורה מיוחדת שעלי הכותרת שלהם מחולקים לסירה, משוטים ומפרש. צבע הפרחים צהוב עז, והפריחה שופעת. באנגליה מתרחשת הפריחה באביב, אך יש והיא מתחילה מוקדם יותר, בשלהי החורף. גם בארץ, שיח האולקס הגדל בגן הבוטני בירושלים מתחיל את פריחתו בשלהי החורף, כאשר כל צמחי החלקה האירופית עדיין בתרדמת חורף ועומדים בשלכת.
הכנת התמצית: את תמצית פרחי האולקס מכינים על-ידי מיצוי בשמש כפי שמתואר בצילום המצורף.
דבריו של באך על התמצית: תמצית זו משתייכת לקבוצת צמחי חוסר הביטחון. לדבריו, התמצית היא למי שחש חוסר אונים גדול, ואיבד תקווה שמשהו ייעשה בשבילו. הם עשויים להיות מוכנים לנסות טיפולים שונים לבקשתם של אחרים, אך מתוך אמונה כי התקווה היא קלושה.
מסר הריפוי של התמצית: נטילת התמצית מוציאה את האדם מתחושת הייאוש ומשיבה תקווה לחייו, את האמון בעצמו, ואת האופטימיות. לכן תמצית זו טובה בשילוב עם ה-GENTIAN, התמצית לאופטימיות. מסר זה נובע מהשתייכותו של הצמח למשפחת הפרפרניים, שהמבנה המיוחד של פרחיה עוזר לשחרור חסימות רגשיות ועקב כך חזרה לאמון העצמי ופיתוח התקווה. הצבע הצהוב העז של הפרחים מחזק את צ'אקרת מקלעת השמש, המשיבה לאדם את העוצמה האישית שלו, את האומץ, והעצמאות האישית.

תמונה מס. 1: הכנת תמצית GORSE – מיצוי בשמש.
תמונה מס. 2: פרחי האולקס האירופאי.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד