חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

פרחי באך והייאוש נעשה יותר נוח

פרחי באךמאת: אלינור אגם

ייאוש וחוסר תקווה הם ללא ספק רגשות קשים מאוד. כאשר לא ניתן לראות את האור ולא נמצאת אפילו לא סיבה אחת להרים את הראש מעל המים זה בהחלט מצב אובדני.
לרוב, לאנשים הזקוקים לתמצית ה- GORSE ישנה סיבה "מספיק טובה" לייאוש-
ניסיונות חוזרים וכושלים, מחלה חשוכת מרפא טראומות וצלקות שלא מגלידות ועוד רבות הסיבות. אבל בטרם נסתכל על הסיבות האובייקטיביות ובטרם נבחן האם ניתן לפתור את הבעיות שהובילו למצב או לא, ישנו מקום נוסף שכדאי להאיר ולתהות לגביו והשאלה שצריכה להשאל היא- "מהו הרווח?". למודי ניסיון אנו בחקר נפש האדם כדי לדעת שכל התנהגות שלנו כזו או אחרת יש לנו רווח בצידה-

מהו אותו הרווח שגורם לאדם להמשיך ולבחור בחוויה הקשה של חוסר תקווה?

שנים לפני שנחשפתי לעולמו הקסום של באך ולתיאוריות רוחניות והוליסטיות כאלו ואחרות התמודדתי בסיטואציה של תמיכה בקרובת משפחה חולת סרטן. בחורה צעירה שימי המחלה עברו עליה בין ימים של ייאוש קשה לימים של אופטימיות עילאית. כך או כך דאגה הבחורה היקרה לדאוג לכך שלא תישאר לבד. בכל רגע ורגע ליוו אותה חברים ומשפחה. הזמנים היו קשים רגשית ותובעניים ומשהתארך הזמן החלו הביקורים להיות תכופים פחות ופחות וברגעים מסוימים אף שהבית גדש מבקרים נדמה היה כי אין שם איש. חסרו האנשים שיכלו להכיל את הנפש הסוערת של הנערה. באותם הרגעים היה מבליח הייאוש- פורס את ידיו האימתניות וחובק אותה. באותם הרגעים הייתה מגיעה הנערה לנקודת משבר ומספרת לנוכחים כי קצה בחייה וקצה בכאבים והטעם מזמן כבר נשכח, ואז היה קורה  מה שבוודאי אתם מתארים לכם. היו מתגייסים להם כוחות הנפש של האנשים לחבק ולתמוך להישאר ולעזור, לעבור את הרגעים הקשים, ושוב גלגל חוזר חלילה הייתה מתחדשת ומתעצמת התמיכה עד שהייתה שוכחת כעבור זמן מה ואז שוב היה מגיע שיא דרמטי של ייאוש ומגייס כנגדו אהבה עצומה וחום של כל הקרובים.

לא פשוט לראות את הדברים בצורה הזו- שישנו רווח בצד התנהלות כה הרסנית, אבל אני מאמינה שכמטפלים אם נגיע לשורש העניין ונצליח לזהות על איזה רווח יושבת ההתנהלות נוכל לעזור למטופלינו ולעקרה מן השורש. לא מזמן טיפלתי בבחורה מוכשרת מאין כמוה, יצירתית ורב תחומית ממש ניתן לומר עליה כי כל דבר שבו נוגעות ידיה הופך לזהב. הקושי שלה היה בכך שכל יצירה שלה הייתה בעיניה לא מספיק טובה ומשכל הניסיונות ליצר עבודה "מושלמת" עלו בתוהו הבליח לו הייאוש. במפגשים בינינו חשפנו את סיפור הכיסוי. הייאוש וחוסר העשייה הנלווה אליו מנע ממנה להיכשל- פחדה הגדול ביותר, כשאין עשייה  אין לכאורה במה להיכשל  אלא שאז היא הבינה שהכישלון הגדול ביותר שלה יהיה אם לא תגשים את עצמה ותעשה את הדבר שהיא כ"כ טובה בו. ה- GORSE במקרה זה עשה עבודה נהדרת בתחילת התהליך בכך שהבהיר לה את השמיים והסיט את העננים דרכם היא יכלה לראות את הדרך.
ולסיום אומר לכם כי לדעתי ההפך מייאוש הוא אמונה. האמינו בטוב האמינו שהכול קורה לטובה גם אם מנקודת המבט שלנו לעיתים איננו יכולים לראות את הטובה שברגע קשה עלינו להאמין שהתכנית הכללית מכוונת את הדברים בדיוק כפי שהם צריכים להיות ושבסופו של דבר הכול לטובה. רפואה שלמה שתהיה לכולנו.

קניה ישירה מוצרי פרמה גורי

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד