חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

צאקרה שלישית -מקלעת השמש

צאקרה שלישיתמאת: יהל בן ציון

מיקום - בטן עליונה, באיזור הסרעפת.
האיברים עליהם חולשת הצאקרה: סרעפת, החלק העליון של המעי, בלוטת האדרנל (שמורכבת על הכליה), הכבד.
בלוטת האדרנל מפרישה את ההורמון אדרנלין, שמשפיע על פעול הלב ורמת הסוכר בדם. כמו כן הבלוטה אחראית לויסות משק המים והמינרלים, משק הפחמימות ומשק החלבונים.
הכבד בנוסף לתפקידיו הרבים כמנטרל רעלים בגוף, הסינים מיחסים לו תכונות נוספות. הוא נחשב לאיבר מאד דומיננטי- מושפע בקלות ומשפיע. כך, כשהכבד "כועס" (נמצא בעודף) הוא שולח אנרגיה יאנגית לאיזור הלב והראש: מקור המחשבות הטורדניות הוא פעמים רבות בכבד. כשהכבד "נעלב" (נמצא בחוסר), האנרגיה תרד כלפיי מטה אל הצאקרות התחתונות והביטוי יהיה שנאה, אכזריות ואגרסיביות.

האנרגיה שמסתובבת בצאקרה השלישית היא אנרגיה של שמש, של חום. צבעה צהוב כמו השמש.
מקלעת השמש היא הבית של הרגש. לכן, זה מקום שיש בו הרבה אקשיין, מקום שיוצא מאיזון בקלות יחסית. מסיבה זו חשוב לשמור על קשר עם האיזור הזה , לחזור ולבדוק מה מצבו.
מקלעת השמש אחראית על רמת הויטאליות של האדם- כשהשמש זורחת במצב מאוזן האדם יהיה ויטאלי, יהנה מיצרנות, עשייה וחדוות יצירה.
כשמקלעת השמש בחוסר - האדם יחוש עייפות, חוסר חשק, תקיעות בעשייה, חוסר יוזמה, קושי בהתארגנות וקושי בלאסוף את עצמו למשימה חדשה.
כשמקלעת השמש בעודף- האדם יהיה עצבני, חסר מנוחה, חסר סבלנות וסובלנות, מתפרץ, תזזיתי, היפר אקטיבי, קשה יהיה לו להירדם בלילה וקשה להשכים בבוקר.
הרגשות המתגוררים במקלעת השמש - כעס, שנאה, טינה, רכושנות, סבלנות, סובלנות, מרירות, חדוות יצירה, שמחה ועוד.

מבנה הגוף של הטיפוס האדרנאלי (טיפוסי הצאקרה השלישית)-
מבנה גוף- הגבר האדרנאלי בעל חזה רחב, מתניים צרות, כרס בולטת, מבנה גוף ישר הממתניים ומטה. פנים מוארכות ומלאות, אף בולט, שפתיים עבות (העליונה עבה מהתחתונה).
לאישה האדרנלית מבנה גוף ישר, חזה גדול ורחב, כתפיים מעוגלות, בטן בולטת עכוז שטוח, זרועות ורגליים עבות ומלאות.

היד המרובעת- היד הפרקטית
הטיפוס האדרנאלי הוא בעל ידיים מרובעות, אצבעות קצרות, ישרות וחלקות, ציפורניים מלבניות, שולי כף היד ישרים.
בדרך כלל אורך האצבעות הוא כאורך כף היד.
במידה וכף והאצבעות ארוכות מהכף, הדבר מהווה איזון בין ארציות הכף לרוחניות האצבעות, דבר שיסייע לאדם להביא את רעיונותיו שלו לידי מימוש ועשייה  ולא רק את רעיונותיהם של אחרים.

הטיפוס האדרנאלי- מבנה אישיות
חיובי: מארגן, מתכנן, מעשי, מציאותי, אוהב סדר ושיטתיות, יציבות, רגשותיו נשלטים ע"י השכל הישר, מימן, מקבל החלטות, זהיר, לא בוחל בעבודה פיזית קשה, ממושמע ואוהב שיגרה, חושיו מפותחים.
נין בסבלנות רבה,רגיש ביחסו לזולת,, סנטימנטלי, בעל רצון חזק.
שלילי: קשיים בהסתגלות לנסיבות חדשות, לא ספונטני, רכושני, עיקש ודעתן, חסר דמיון ומעוף, שמרן, נטייה חזקה לחומריות ומיניות, קושי בשליטה על היצרים, תוקפני, אימפולסיבי.

פתולוגיות של מרכז אדרנאלי חלש

הפרעות במערכת השתן: אי ספיקת כליות, אבנים בדרכי השתן, קשיים במתן שתן, צריבה, הצטברות חומרי רעל בגוף, בריחת שתן בלילה אצל ילדים.
נדודי שינה, מתח, פחדים וחרדות, לחץ דם גבוה, כאבי ראש, הפרעות הורמונליות הקשורות באדרנאל (הצטברות נוזלים בגוף, רגליים נפוחות), הצטברות חומצת שתן בפרקים, חולשת כבד וכיס מרה, חולשה והתכווצות בשרירי הסרעפת, הפרעות במערכת העיכול.

פרחי באך לאיזון מקלעת השמש:

עודף במקלעת השמש- על קבוצה זו נמנות התמציות הבאות בצורתן המופנמת: HOLLY, IMPATIENS, WILLOW
מבחינה רגשית אנחנו מדברים על אותה משפחה בגוונים שונים, קרי: כעס, שנאה, טינה, רכושנות, חוסר סבלנות וסובלנות, רעש פנימי, מרירות.
מבחינה אנרגתית, הפנמה של הרגשות הנ"ל תיצור הצטברות של אנרגיה חמה במקלעת השמש, אנרגיה שתהיה חייבת לפרוץ באיזשהו אופן- בדרך כלל כלפיי מעלה לצאקרות העלינות: התפרצויות זעם, חוסר בהירות ומחשבות טורדניות.
אם נתיחס לאותן תמציות בצורתן המוחצנת, נקבל תחושה של עודף טונים (החצנה של כעס, מרירות, חוסר סבלנות וכ"ד), אבל, העודף הינו עודף יאנג מדומה.
מדובר בעצם בחוסר- בבזבוז והשלכה של המון אנרגיה חמה.
אפשר לראות שאחרי עבודה עם התמציות האנשים הללו ידווחו על קור ועייפות.
חוסר במקלעת השמש: על קבוצה זו נמנות התמציות הבאות: OLIVE, HORNBEAM, WILD ROSE, OAK, ELM
ורד הבר מתארת את המצב הקיצוני ביותר של מקלעת השמש, מצב של אפטיה וזומביות. על אף שהמצב קיצוני ההגעה אליו נעשית בצורה הדרגתית, לכן קשה להבחין בו. בדר"כ האדם מגיע למצב זה לאחר שויתר מספיק ויתורים ועשה מספיק פשרות.
הזית מתארת מצב של עייפות שעלולה לנבוע מבזבוזי האנרגיה שעמדנו עליהם ואחרים.
OAK במצב שבירה ידווח על תשישות וחוסר אנרגיה. הELM ברגעיו החלשים נראה חוסר במקלעת השמש וספק ביכולת ששורשיו בצאקרה השנייה.

לסיכום- היות ומדובר באנרגיה של חום (שמש), העבודה באיזור הזה מאד מורגשת ומהירה. הדיווחים השכיחים הינם על : קור, חום, עייפות, עירנות. במצבים של הפנמה יש צורך בשלב נוסף של העלאת הדפוס לפני השטח ורק אחר כך איזון.

יהל בן ציון
מטפלת הוליסטית רב תחומית,
מרצה לפרחי באך ורייקי במכללת מהות
054-6615147
yesh100@gmail.com

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק עבורך, בבקבוקון טיפולי אישי

לחצ/י כאן להרכבת פורמולה אישית

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד