חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית פרחי באך 26 ROCK ROSE - להתמודד עם חרדה זמנית

תמצית ההצלה. תמצית החירום למקרים שבהם אין שום תקווה. בתאונה או מחלה פתאומית, או כאשר החולה הוא מאוד מפוחד או מבוהל או אם המצב חמור מספיק כדי לגרום פחד גדול לסובבים אותו. אם החולה אינו מודע השפתיים יכולות להיות טבולות בתמצית. בנוסף ייתכן שתידרשנה תמציות אחרות, כמו, למשל, במצב של חוסר הכרה, במצב של תרדמת עמוקה, ישנוניות- תמצית הClematis אם יש סבל- תמצית Agrimony וכן הלאה.

המלצותיו של ד"ר באך


Rock Rose היא תמצית פרחי באך שמתאימה למיקרים זמניים של חרדה ואימה. מצב זה יכול להתחיל את דרכו כפחד יומיומי יותר המאופיין גם כ Mimulus, אבל בהמשך הדרך הלאה, זה יכול להיות כל כך גדול ומכריע שזה גורם למחשבה ולהחלטה המודעת להיות כמעט בלתי אפשריים. אנשים שהם קפואים עם פחד - או מזועזעים עד כדי כך שהם נכנסים לפאניקה ומנסים לרוץ – מאופיינים כמצב של Rock Rose.

תמצית באך 26  ROCK ROSE - להתמודד עם חרדה זמנית

 

הבנתו של ד"ר באך את התמצית הזו השתנתה עם הזמן. Rock Rose הייתה אחת משתיים עשרה התמציות הראשונות שהוא גילה והוא הרגיש בשלב מוקדם ש Rock Rose  היא בדרך כלשהי תמצית לסוג מסוים של אישיות.

 

ככל שהוא גילה יותר תמציות החלוקה הברורה בין שתים עשרה התמציות הראשונות לאחרות  התקלקלה, ובתיאורו הסופי של ה Rock Rose, המתואר לעיל,  אנו רואים אולי את אחד המקרים הברורים ביותר של תמצית שהוא קשור לתגובה מקומית ומבוססת על מצב רוח, ואינה קשורה לאישיות ספציפית. כמו תמציות אחרות מאותו הסוג - Sweet Chestnut  ,Star of Betlehem , Rock Rose  קשור עם תגובה בסיסית שכולנו יכולים להרגיש כלפי אירועים חיצוניים ואיננו מתייחסים לסוג של האישיות.

 

התיאור של באך של תמצית Rock Rose כ"תמצית ההצלה", לעתים קרובות מושמט ממהדורות מודרניות של ספריו כיוון ששם זה כל כך קרוב לשם שנתן ד"ר באך לשילוב של חמש התמציות (רסקיו רמדי), לשימוש בחירום. אין זה מפתיע שה Rock Rose הוא מרכיב מרכזי בתמהיל של רסקיו.

 

השוואות 


Rock Rose / Mimulus: שתי התמציות קשורות לפחד ושתיהן קשורות לפחד שיש לו סיבה ברורה, הניתנת לזיהוי. ההבדל הוא במעמד. Mimulus מכסה פחדים יומיומיים - חרדה לפני נאום, עצבנות לפני ראיון עבודה, פחד טיסה (סלידה או חרדה מהמחשבה..). במצב Rock Rose הפחד הוא מעבר ליום-יום והופך לתחושה עצומה, מכרעת. לעתים קרובות, כמו בתיאורו של ד"ר באך, ישנן כמה סיבות המשפיעות על מצב ה Rock Rose, משהו שהוא בפני עצמו "נורא": עדים לתאונה קשה, כאשר רואים מישהו סובל. אבל כמו כן הגורמים שגורמים לפחד של Mimulus באדם אחד יכולים לגרום לחרדה איומה כמו במצב  Rock Rose אצל אדם אחר. לדוגמא, מישהו שהוא קפוא עם פחד ואימה מעצם המחשבה על הטיסה, או מרגיש דחף בלתי נשלט לברוח, צריך כנראה Mimulus  ולא Rock Rose.

 Rock Rose /Aspen:   אספן מכסה את הפחדים שאין להם סיבה ברורה. כשאנשים שואלים, "ממה אתה מפחד?" האדם במצב Aspen לא יכול לתת תשובה פשוטה. מעניין אם כי, מידת הפחד  במצב Aspen היא פתוחה: זה יכול ללכת את כל הדרך מתחושה של אי-נוחות או חרדה קלה, כל הדרך עד לתחושה של אימה ופחד. במצב האחרון יכול להיות בלבול מתי לקחת כל אחת מהתמציות.


 

Rock Rose / Cherry Plum: שתיהן תמציות של פחד, ושתיהן יכולות להיות מתוארות במונחים של פאניקה. Cherry Plum הוא למצב של פחד שאנו חשים לנוכח המחשבה שאנחנו עלולים לאבד את הרציונליות שלנו – ובמיוחד הפחד שאנו עלולים להזיק לעצמנו או למישהו אחר. בעוד הפחד לאבד שליטה אולי נשמע כמו פאניקה בלתי נשלטת שאדם ה Rock Rose יכול להרגיש.  אך, הפחד בפועל הרגיש, במצב  Cherry Plum שונה לגמרי. אדם במצב ה Rock Rose שחושש מטיסה עלול להשתחרר ולברוח באימה; אבל באותו רגע הוא עשוי שלא להרגיש שהוא הולך לפגוע באחרים או בעצמו , או שעצם הבריחה  מייצג את אובדן הרציונליות.


Rock Rose Star of Bethlehem: תיאורו של ד"ר באך של ה Rock Rose כמו "תמצית חירום" פירושו שאנחנו עלולים לחשוב במקרה חירום  כי Rock Rose  או Star of Bethlehem   התמציות להלם ומצוקה זמניים שנגרמים על ידי אירועים בלתי צפויים, תהיינה המתאימות ביותר. התשובה כמובן היא שלעתים קרובות הן נחוצות. זו הסיבה לכך שבאך כלל אותן בשילוב החירום הקלאסי שלו (רסקיו רמדי). אבל יש מקרים שבהם אנו יכולים להרגיש פחד גדול מבלי שיהיה מעורב בזה הלם. הידיעה שיש לנו פחד גבהים, למשל, ואנו מנסים לכבוש אותו על ידי הליכה בנתיב לאורך מצוק, אנו עשויים לצפות שמצב ה Rock Rose יכול לקרות בנקודות מסוימות של המסע; מצב ה Star of Bethlehem של פחד פתאומי והלם - פחות סביר.

 

-מידע זה הינו ממרכז באך באנגליה ונועד אך ורק למטפלים מוסמכים ומקצועיים בפרחי באך


לקניה ישירה של תמציות פרחי באך לחץ כאן

 


 

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד