חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית פרחי באך 17 HORNBEAM להתמודד בקלות עם משימות היום-יום

המלצות ד"ר באך

 

תמצית Hornbeam פונה אלינו כשאנחנו מרגישים עייפים כאשר אנו מסתכלים על הדברים שאנו צריכים לעשות. זו הרגשה של תשישות או עייפות שבאה לפני שבאמת עשינו משהו: זה נראה יותר קל להישאר במיטה או לדחות את ביצוע תחילת המשימה, או למצוא דברים אחרים לעשות מאשר להמשיך במשימה בשליטה. ואכן, העייפות נמוגה במהירות אם אנחנו יכולים רק לעשות מאמץ ולהתחיל. וזה אכן נעלם באותה מהירות, אם מישהו מציע אלטרנטיבה נוחה יותר לדברים שאנחנו צריכים לעשות.

תמצית אשור
למשל הגבר בדיאלוג הבא כנראה צריך את תמצית ה- Hornbeam...

אדם: אני צריך להתקדם עם הקישוטים אבל אין לי אנרגיה היום. אני קודם אקח עוד כוס תה ואקרא פרק בספר שלי.
אישה: אנחנו לא צריכים גם לקחת את המכונית החדשה היום?
אדם: אה שכחתי! בואי נלך!

העובדה שהעייפות מתפוגגת כל כך מהר היא סימן לכך שעייפות מדומה זו היא לחלוטין במוחו של בן האדם ולא ניתן לייחס אותה לאירועים שקורים בפועל בעולם האמיתי. זו הסיבה שלעיתים קרובות אתה תשמע בן אדם המאופיין כHornbeam  מתואר כתמצית "יום ראשון בבוקר": ביום ראשון אנחנו אחרי מנוחה טובה של הסוף שבוע; בבוקר אנחנו צריכים להרגיש נינוחים לאחר שנת לילה טובה. אם נהנינו מהמנוחה ועדיין אנו מרגישים עייפים מול התיוקים, המיילים או כל דבר אחר שמחכה לנו בעבודה, יש סיכוי טוב שתמצית  הHornbeam היא התשובה!

Hornbeam  קשור גם לנטייה לדחיית דברים: כמו עם האדם בדיאלוג, אנחנו יכולים למצוא את עצמנו נמנעים מהדבר שצריך לעשות (לקשט) על ידי עשיית דברים אחרים פחות חשובים שיכולים בקלות לחכות (עוד כוס תה, פרק של הספר וכדומה).

 

השוואות

 

Hornbeam / Olive: שתיהן מאופיינות בעשייה עם עייפות. במקרה של אוליב, לעומת זאת, קרה איזשהו מאמץ קודם שגרם לנו להרגיש עייפים. זה יכול להיות מאמץ פיזי, מאמץ נפשי, או מאמץ רב, הלא מודע, המעורב בהחלמה ממחלה. אף אחד מאלה לא קיים במקרה של אדם המאופיין כאשור. זה דבר אחד (אוליב) להיות עייף בסוף יום ארוך של עבודה; אבל אחר (Hornbeam) להיות עייף במחשבה הפשוטה של תחילת עבודה.

לפעמים אנשים מתארים אשור כ'עייפות נפשית' אל מול 'העייפות הפיזית' של האוליב.

 

הגדרה זו אף היא מטעה. 'עייפות נפשית' יכולה גם לתאר את התוצאה של מאמץ נפשי מסוג כלשהו כגון: למידה, קריאה, חשיבה. זה יהיה מצב של אוליב, בדיוק כמו הרגשת  עייפות אחרי הליכה. ד"ר באך, מזכיר במפורש את התחושה שאין לנו כוח פיזי בהגדרתו של אשור ב "שניים עשר מרפאים ותרופות אחרות". הרגשת עייפות מבחינה נפשית ופיזית זו לא ממש פעילות לאשור או לאוליב, לכן אנחנו צריכים להחליט האם התחושה היא באמת אך ורק "בנפש" (כלומר אין סיבה אמיתית) לפני שנחליט איזו תמצית לבחור.


 

Hornbeam  /Elm : כמו אנשים במצב אשור, אנשי אלם יכולים להתחיל להטיל ספק ביכולת שלהם להתמודד ולהמשיך בדברים. ההבדל הוא שאנשי אלם נוטים לקחת יותר מדי, כך שזה המספר הרב של הדברים שהם צריכים לעשות שמציף אותם ומשאיר אותם בהרגשת חוסר היכולת להתמודד. באשור זה המשימות המיוחדות שמביאות את התחושה - ובמצב אשור יש לנו פעילויות רבות בחיינו שאנחנו נמצאים בהן לגמרי באנרגיית על, במיוחד אם לבזבז זמן על אחת מהן עוזר לנו לדחות משימה פחות נעימה....

 

מידע זה הינו ממרכז באך באנגליה ונועד אך ורק למטפלים מוסמכים ומקצועיים בפרחי באך

 

קניה ישירה גדול

 

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד