חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית פרחי באך 35 White Chestnut - לאלו הסובלים ממחשבות טורדניות

עבור אלו אשר אינם יכולים למנוע את קיומן של מחשבות, רעיונות או טענות לא רצויות במוחם. בדרך כלל  זה בזמנים כאלה, כאשר האינטרס של הרגע הוא לא חזק מספיק על מנת לשמור על המוח מלא. מחשבות של דאגות יישארו, או אם במשך הזמן יחלפו, הן תחזורנה. נראה שהמחשבות רצות במעגל סחור סחור וגורמות לעינוי נפש. הנוכחות של מחשבות לא נעימות אלו, כאמור, מוציאה את האדם מתוך שלוותו ומפריע לו להיות מסוגל לחשוב רק על העבודה או ההנאה של היום.

 

המלצותיו של ד"ר באך
WhiteChestnut היא התמצית עבור מחשבות לא רצויות וויכוחים נפשיים אשר פולשים לתוך הנפש ועוצרים אותנו מלהתרכז. המחשבות של אנשי ה White Chestnut מתוארות לעתים קרובות כ"מדאיגות" - אבל הן לא בהכרח חרדה או פחד, וזה יהיה זו טעות לחשוב על White Chestnut כתמצית עבור חרדה.

 

הסוג של "הדאגות" שקשורות  ל WhiteChestnut משתווה יותר לאיך שכלב דואג לגבי העצם שלו: המחשבות ממשיכות לחזור ולחזור לאותה נקודה, לא הולכות לשום מקום, הן הולכות סחור וסחור בראשו כמו הקלטה בלופ.

דוגמאות אופייניות של מצבי ה WhiteChestnut  כוללות שחזור בראשנו של ויכוח או שיחה, זמן רב לאחר סיומם, או להיות ערים בלילה ולחשוב באובססיביות על משהו שקראנו או ראינו בטלוויזיה. הדוגמא האחרונה הזו מרמזת על כך ש WhiteChestnut  משמשת לעתים קרובות עבור אנשים שיש להם בעיות שינה - אבל זו בכלל לא "תמצית עבור נדודי שינה" כי לשינה קשה יכולים להיות שורשים רגשיים רבים.
אנו תמיד צריכים להתחשב ברגשות האישיים של האדם לפני בחירת התמצית, ובמקרים רבים Agrimony, Vervain, Mimulus, Aspen, Red Chestnut  יכולות להתאים.

 

למרות זאת, WhiteChestnut היא אחת התמציות היותר נפוצות בשימוש. זאת יותר תמצית המתאימה למצבי רוח ולא תמצית לפי סוג; הסבל במצב רוח זה הוא דבר זמני ולא תכונת אישיות. כמו כן זוהי גם אחת התמציות שהכי קל להכין, כי העץ שממנה הוא מגיע, מאוד ידוע וקל לזיהוי: עץ horse chestnut  בולט בעיקר כאשר הוא בפריחה בגלל הפרחים הגדולים המופיעים באביב.

המטרה החיובית של לקיחת WhiteChestnut היא לעזור לנו לחשוב בצורה הגיונית ולהתמקד טוב יותר. אנחנו יכולים להתמודד ברוגע ובהיגיון עם כל בעיות יסוד שעשויות להיות גורם לצרה, ולהתקדם בצורה מועילה במקום לחזור לאותו נושא שוב ושוב.

 

השוואות
White Chestnut 
/Clematis /Honeysuckle - במצב של WhiteChestnut  מחשבותינו מטרידות אותנו - וזה יכול לגרום לנו לקושי להתרכז או לגרום לנו להיראות אדישים או רחוקים מאנשים ואירועים סביבנו.
בדרך כלל כאשר אנו חושבים על תמצית  "כדי לעזור לנו להתמקד" או "להיות נוכח יותר", Clematis  תעלה על הדעת; או אולי Honeysuckle. בשתי התמציות הללו, עם זאת, המחשבות שלנו נוטות להיסחף יותר: במצב ה Clematis זה סוג של חלום בהקיץ,  ו Honeysuckle  זה נסיגה אל העבר.

White Chestnut  מרגיש יותר כמו לדאוג. האופי החוזר והנשנה של מחשבות ה White Chestnut  הוא גם המפתח להבדיל תמצית זו זה מן השתיים האחרות.

 

White Chestnut /Mimulus ותמציות אחרות לפחדים- כמו הקטע שלעיל, המצב  "הטהור" של  ה White  Chestnut אינה תמצית של פחד. אנחנו יכולים להיות מודאגים ממחשבות חוזרות על משהו מבלי להרגיש פחד.
דוגמא אחת היא אדם שעבד בתור סוכן הימורים. לאחר פגישות של תחרויות  גדולות הוא לא הצליח להירגע בערבים, בעוד מוחו חזר שוב ושוב אל טורי המספרים, הוא מצא את עצמו עובד על סכומים בראשו. זה יהיה מצב של WhiteChestnut . ואם הוא היה במצב דומה לגבי  משהו שגם גרם לו לחרדה, היינו כנראה מוסיפים תמצית של פחד לתערובת שלו כגון:Mimulus, Rock Rose, Aspen, Cherry Plum and Red Chestnut חמש התמציות של ד"ר באך נגד פַּחַד.

 

White Chestnut /Vervain: הדמיון העיקרי בין שתי תמציות אלה הוא ששתיהן קשורות לחוסר היכולת לכבות. המפתח בבחירה ביניהן, ברגעים בהם מוחנו פעיל מדי בכדי לתת לנו את השקט שאנחנו צריכים, הוא להחליט איזה סוג של מחשבות המוח מציג לנו. אם מחשבות אלה חוזרות על עצמן, עגולות, ולא מובילות למסקנה (White Chestnut); או אם המחשבות מונעות על ידי התלהבות יתרה מבילוי של רגעי סרק המתוכננים ליום המחר, מאשר פשוט לנוח (Vervain).

 

-מידע זה הינו ממרכז באך באנגליה ונועד אך ורק למטפלים מוסמכים ומקצועיים בפרחי באך


קניה ישירה גדול

 


 

 


הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד