חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית פרחי באך 2 ASPEN מרגיש פחדים לא מוסברים

ASPEN - אספן - תמצית מס' 2 - מרגיש פחדים לא מוסברים.

אספן, תמצית פרחי באך


המלצותיו של ד"ר באך
כולנו חווינו את הפחד של Aspen בזמן כלשהו בחיינו. זה עד כדי כך נורא הפחד ממשהו נורא שעומד לקרות.  לעתים קרובות זה מלווה בתחושה המוכרת של פרפרים בבטן. זו תחושה של חוסר נוחות, של חיים על הקצה, של אסון - בפאניקה שאין לה זהות. זו הרגשת פחד ללא כל סיבה שנראית לעין.

לאנשים במצב  Aspen אין שום דבר שבו אפשר לזהות את חששותיהם. כיוון שהם בלתי מוסברים, הם הרבה  יותר מפחידים. אם ניתן לתת למשהו סיבה, אז ניתן להתמודד עם זה, אבל אם אין דבר מוחשי לשייך את הפחד איתו, אז קשה לשלוט בו. הנפש נשארת פתוחה לפחד - קשה להתגונן מפני משהו כאשר לא ידוע מהיכן הוא בא.

ציטוט מפיו של ויקטור בולן מסכם יפה את מצב  Aspen: "הפחד הקיש על הדלת, אמונה ענה, ואין שם אף אחד."  אמונה, אם כן, היא המטרה החיובית של Aspen.

השוואות

Rock Rose /  Aspen שניהם קשורים לסיוטים, אבל ישנו הבדל ברור. אנשים במצב Rock Rose יכולים להסביר את הפחד שלהם - החלום יכול להיזכר והפוקוס של הפחד שלהם הוא מוחשי. ילדים, בפרט, לעתים קרובות מוטרדים מסיוטים. אם החלום שלהם הוא זכור או אם הוא מתנהג כטריגר למחשבות מודעות אחרות, זה יכול  לגרום לילד להיות מבועת לגמרי (כגון תחושת חרדה שהבית יישרף  או שאחד ההורים שלהם יעזוב), אז Rock Rose  היא תמצית ראויה.

אבל ילדים שמתעוררים בלילה, רועדים, מפוחדים, צורחים, נואשים לנחמה, אך עדיין לא יודעים מדוע הם מרגישים כל כך מפוחדים, נמצאים במצב Aspen.

Mimulus /  Aspen  הפחד של Mimulus שונה שוב. זהו פחד יומיומי - והגורמים היומיומיים שלהם כוללים את הפחד מכאב, עוני, שוד,  תאונה, ללכת לאיבוד, עכברים, מים, וכן הלאה. תמיד זה פחד ידוע.

עם זאת, בזמן שהפחד של Aspen ושל Mimulus או Rock Rose אולי נראים מנוגדים, אין זה אומר כי תמציות אלו לא ניתנות לשימוש יחד. יכול להיות אלמנט של שני סוגי הפחד נוכח נסיבות מסוימות. אדם יכול לחוות פחד מובהק של דבר אחד במיוחד, אבל באותו הזמן להרגיש כי ישנו היבט לא רציונאלי, לא מוסבר מאליו.

לדוגמא, ילד עשוי לפחד (הפחד הידוע = Mimulus) מהחושך, עדיין לא יכול להסביר מה בדיוק יש בחושך שמפחיד אותו (פחד לא ידוע = Aspen). פחד גבהים הוא עוד פחד כזה. אולי יש לנו חשש מובהק ומוחשי של נפילה, או פציעה (Mimulus) וזה הגיוני לחלוטין ומובן עבור כל אחד שמעז לעלות מדרגות פתוחות או הליכה לאורך צוקים גבוהים. אבל אנו עלולים להיתקל בפחד דומה כאשר סגורים בבטחה בבניין מאובטח, אם כי גבוה,. אנו לא מסוגלים לתת כל סיבה או הסבר לפחד שלנו - זה ממש "ללא סיבה" - ובשלב הזה הוא מתחיל להיות מצב  Aspen.

פחדים של  Aspen לפעמים מתוארים כפחדים לא רציונאליים. זה עשוי לגרום לבלבול עם חוסר שליטה עצמית של Cherry Plum   וכמובן ששניהם תמציות לפחדים. כמו כן  Cherry Plum היא למי שממש מפחדים להיות לא הגיוניים, וזה שונה לחלוטין מהסבל מפחד לא הגיוני של משהו שאיננו יכולים לנקוב בשמו.

אנשים במצב Cherry Plum  יכולים לפחד מלאבד שליטה, או מרגישים מחויבים לעשות משהו שיפגע בעצמם או במישהו אחר. לחוות מחשבות פתאומיות כגון אלו גורם לנו לחשוש מהשפיות שלנו. אנו יכולים גם לחשוש  לשפיות שלנו אם אנחנו לא יכולים להסביר מדוע אנחנו חיים בפחד. כך, בעוד החששות של  Aspen שונים לגמרי מהחששות של  Cherry Plum, אנו יכולים לראות כיצד מצב נפשי  אחד חופף לאחר. שוב, אין שום סיבה מדוע לא ניתן לשלב בין שתי התמציות Aspen 
ו-Cherry Plum.

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד