חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית פרחי באך 4 CENTAURY - לאנשים המתקשים להגיד לא

CENTAURY - סנטוארי - תמצית מס' 4
לא יכול לסרב לאחרים ותמיד מנסה לרצות את כולם.

סנטוארי, תמצית פרחי באך

CENTAURY נועד לאנשים המתקשים להגיד לא.המלצותיו של ד"ר באך
אנשי CENTAURY הם באופיים אדיבים, מהסוג של לעשות-משהו-עבור-אחרים. הם לא אוהבים לגרום לפגיעה באף אחד אחר או לאכזב אנשים, כדי שיוכלו בסופו של דבר לפעול במעגלים, ראיית הצרכים של האחר והזנחה שלהם. לעתים קרובות הם אנשים שקטים, לא יומרניים, אשר מתקשים לבטא את עצמם או לעמוד מול סמכות; הם מתקשים לומר "לא". כתוצאה מכך, הם מטרות קלות עבור אנשים שתלטנים, דומיננטיים שיכולים בקלות לתפעל את נכונותם של  ה CENTAURY.

ההנחה הרווחת היא שאנשי הCENTAURY לא יסרבו, ובגלל זה אנשים נוטים לצפות, אפילו בלי לחשוב, כי אנשי CENTAURY יצייתו לרצונם. ציפייה זו שמה את אנשי CENTAURY תחת לחץ . כמו כן, הם  אפילו פחות נוטים להגיד "לא" או עומדים על שלהם, ויותר נוטים להישאר בתפקיד המוכר של "העובד שתמיד מוכן" אשר בו הם מרגישים בטוחים.

ויקטור בולן כתב פעם על איך השפע של הטבע מוחמץ לעתים קרובות כל כך, כי תשומת הלב שלנו הוא על משהו "חשוב יותר". לדבריו, "אנחנו מתים מצמא כאשר כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא להתכופף ולשתות את מי החיים, הזורמים ללא הרף לרגלינו. אנו מחפשים עדיין יותר "תרופות פלא" תוך כדי שאנו רומסים מתחת לרגלינו את המתנות האלוהיות של הטבע ושל אלוהים".

האדם של  CENTAURY, בשלוותו , בחוסר המחאה שלו ובדרך  העדינה, יכול שלא להבחין בתפקיד הפעיל והחיוני שהופך רק אמצעי להשגת מטרה, כאשר הוא נרמס  לרגלי  השאיפות של אנשים אחרים, הלחץ של העבודה והדחף לעמוד בלוחות זמנים.

אנשי CENTAURY נדיבים עם זמנם ונדיבים עם השירותים שלהם, אולי יתר על המידה בהזדמנויות רבות, אבל זו לא ביקורת או אשמה. השמחה שלהם היא בנתינה, והם מרוויחים הנאה עצומה על ידי עזרה לאחרים. השיעור שלהם בחיים הוא לדעת איפה למתוח את הקו על מנת שהם יוכלו להמשיך לתת ברצון ללא סכנה של ניצול לרעה. וזה הלקח לכולם - ללמוד להיות רגיש ולדעת את ההבדל בין קבלה בצורה צנועה של רוח הנדיבות של מישהו אחר לבין הפיתוי לנצל את הטבע הטוב שלו או שלה.

ילדי CENTAURY  נוטים תמיד לעשות מה שאומרים להם ועשויים להיות טרף לילדים שמאמצים תפקידי מנהיגות. כתוצאה מכך, הם עלולים להסתבך, פשוט כי הם פועלים על פי תכתיבים של אחרים אשר מובילים אותם שולל.

כאשר הם גדלים ומחפשים כיוון בחיים, הם שוב יכולים "להישלט" על ידי רצונם של אנשים אחרים.
הורים שרוצים את  "הטוב ביותר" עבור ילדיהם,  עלולים לנווט אותם לתוך בית ספר לרפואה או במכללה להכשרת מורים, רק בגלל שהם רוצים שילדיהם יהיו מה שהם עצמם שאפו אבל מעולם לא השיגו. ללא יכולת לעמוד על הדומיננטיות של רצון הוריהם, ילדי  CENTAURY עלולים להפוך להיות מאוד אומללים במקצוע שאין להם כל עניין בו.

השוואות 
 Mimulus/Larch /Centaury - הצד השקט של טבע ה Centaury עלול להתבלבל עם סוגי תמציות  אחרים כגון Mimulus  ו- Larch שגם הם נוטים להיות שקטים ולפעמים ביישנים. ההבדלים נעוצים במקור שממנו השקט בא. אנשי Mimulus  שקטים כי הם ביישנים ועצבניים. השקט שלהם , אם כן מבוסס על פחד ולא הושרש על הרצון לשרת. אנשים Larch   נוטים להיות בלתי אסרטיבייים כי הם חסרי ביטחון ביכולתם להשיג משהו.
כל שלושת טיפוסי התמציות האלו צפויים להיות נשלטים בקלות על ידי אישים תקיפים יותר וכולם  ישתחוו לרצונותיהם של אנשים אחרים, אבל מסיבות אחרות.
Centaury  בגלל האינסטינקט שלהם הוא לרצות אחרים; Mimulus  קוף כי הם מדי ביישנים או מפחדים לסרב; Larch  כי הם בקרוב כשיגיע יישארו מחוץ-לאור הזרקורים ונמנעים מכל עימות העלול לשים את הלחץ המופעל עליהם לבצע.
 
Centaury /Oak - הצעת השירות, המוכרת בדר"כ בהיבט של  Centaury  עלולה להתבלבל עםOak . אבל שוב אנו יכולים לראות כמה הבחנות ברורות בין שתי התמציות. אנשים מסתמכים על אנשי Oak לעזרה כי הם חסונים וחזקים, וזו התחושה המרגיעה של "הכל יהיה בסדר", שמגיעה ממגע עם אנשי Oak שמושך אנשים לחפש אותם ולפנות אליהם בעת הצורך . אבל עם  Centaury, זה כמעט להיפך. אנשים לא סומכים על אנשי Centaury עבור ייעוץ או הדרכה או נתלים עליהם כנוכחות מוצקה ומרגיעה. במקום זאת, הם מסתמכים על אנשי Centaurie  כעל משרתים.

Centaury /Agrimony - השוואה נוספת היא עם Agrimony , כי כמו אנשי Agrimony, אנשיCentaury יכולים להיות מיומנים בהסתרת רגשותיהם של חוסר שביעות רצון, תסכול, עלבון, עייפות וכו ', ותמיד להציג גישה של להיטות לרצות. זה, כמובן, סוג של העמדת פנים. אנשי Centauryחולקים עם אנשי Agrimony   סוג של סלידה מאי סדר,  "שלום בכל מחיר" הוא מוטו שיכול להחיל בקלות על שתיהן. ההבדל שוב טמון מהיכן התחושה מגיעה: אצל  Centaury זה מתחיל מעמדת המבקשים לרצות; Agrimony  מעמדת לא רוצה להתמודד עם הצד האפל של החיים.

הבדל נוסף הוא בדרך שבה הם מציגים את המסכה: מסכת Agrimony   בנויה סביב הומור ו "זמנים טובים"; Agrimony  יכול להיות די חזק להיראות מלא במצב רוח טוב, והם מחפשים חברה ואירועים חברתיים. אנשי ה Centaury הקלאסיים נוטים  להיות שקטים ומאופקים יותר.

באנר חדש- בקבוקון טיפולי באך2

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד