חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית פרחי באך 11 Elm - מרגיש עומס אחריות וחוסר יכולת להתמודד

ELM - אלם - תמצית מס' 11 - מרגיש עומס אחריות וחוסר יכולת להתמודד.
אלם, תמצית פרחי באך

המלצותיו של ד"ר באך
באופן מאוזן, אנשי ELM בדרך כלל מסופקים בחייהם. הם בטוחים, מאושרים ונהנים מעבודתם. הם לעתים קרובות אנשים לקחת אחריות על העבודה. כפי שאמר ד"ר באך, עבודתם היא לעתים קרובות אלטרואיסטית.

כמו כן עשוי להיות היבט  של ELM אשר גורם למצב שלילי להופיע מלכתחילה; אבל מצב שלילי  של ELM יכול "להתגנב" אצל כל מי שהוא בטוח ומאושר. זה קורה כאשר אנו מתמודדים עם לחץ נוסף, או חציית הגבולות שלנו ולקיחת אחריות נוספת על עצמנו. כאשר זה קורה, ההנאה שלנו הופכת למטלה, אנחנו הופכים למדוכאים בגלל עודף המשימות שעומדות בפנינו, הביטחון שלנו מתחיל לנטוש אותנו ואנו מאבדים אמון ביכולת שלנו להתמודד.

נטייה זו קשורה לעיתים קרובות למצבים בעבודה - קידום או עסק שהפך מוצלח ויוצר לחצים במונחים של להתמודד עם ההיצע, עובדים חדשים ועוד. אבל באותה מידה, מצב ה ELM עשוי לנבוע מלחצים של החיים - אחריות לגדל ילדים, פרויקט של בניית בית, לקיחת כיוון חדש בחיים או לצאת לאתגר חדש. כמעט כל דבר יכול להיות הניצוץ למצב זה, אבל הגורם החיוני הוא היכולת הטבעית להתמודד, אשר לפתע מתקשה תחת משקלו של "זה קצת יותר מדי".

לפעמים הכבדות הזו יכולה להיות חמורה ויכולה לגרום לנו להרגיש דכדוך וחרדה ולפעמים אפילו פאניקה, לגבי מה שאנו מחשיבים  כאובדן פתאומי בהיאחזות בחיים. בזמנים כאלה, תמצית ELM  עוזרת לנו להחזיר את הביטחון שלנו, להסתכל על המצב בצורה חיובית יותר ולהרחיב או לחשוב מחדש על אסטרטגיית ההתמודדות שלנו כדי להתאים את עצמנו לדרישות הנוספות. כמו כן זה גם יכול לעזור לנו להבין את המגבלות שלנו ולגרום לנו להיות מודעים לגבי מה שאנו מרגישים איתו בנוח, כדי שלא נכביד על עצמנו יתר על המידה בפעם הבאה.

השוואות 

Elm/Larch  - בגלל ההיבט של הביטחון, Larch  ו- ELM מתבלבלים לפעמים. עם זאת, Larch  היא התמצית עבור אלו אשר, מטבעם, חסרי אמון בעצמם.
מצד שני, אנשי ELM אינם לא בטוחים - להיפך, הם מסוגלים ומומחים מאוד במה שהם עושים והם לא מתחמקים מאחריות, כמו במצב  Larch. חוסר הביטחון אצל אנשי ELM מגיע כמשבר של אמון עקב עומס יתר ולא כחוסר ביטחון בסיסי.

Elm/Oak – נדיבות לב ואחריות טבעית מאפיינים את שתי התמציות הללו אלו לחלוטין עשויים להיות ההיבטים החיוביים של כל תמצית. אך זה עשוי להקשות  באבחנה איזו תמצית נדרשת. התמציות אכן דומות מאוד אך ההיבטים השליליים מראים על השוני.  אנשי ה Oak פשוט ממשיכים ללכת, מתנודדים על החבל העבה והדק, לא משנה כמה אחריות או לחץ יהיו שם.
הם מסתדרים עם זה ולא מתכופפים תחת המתח.

אנשי Elm מצד שני קורסים תחת הלחץ ויכולים להתדרדר למצב מדוכא וחרד הרבה יותר מהר. אנשי Oak לא עושים את זה - הם הרבה יותר גמישים. כאשר אדם Oak  נשבר, זה בגלל תשישות מוחלטת ולא חוסר היכולת להתמודד.מידע זה הינו ממרכז באך באנגליה ונועד אך ורק למטפלים מוסמכים ומקצועיים בפרחי באך

לקניה ישירה של תמציות פרחי באך לחץ כאן


באנר חדש- בקבוקון טיפולי תמציות באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד