חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תמצית פרחי באך 13 Gorse - מרגיש חסר תקווה ו"מרים ידיים"

GORSE - גורס - תמצית מס' 13 - מרגיש חסר תקווה ו"מרים ידיים".
גורס, תמצית פרחי באך

המלצותיו של ד"ר באך
כך תיארה נורה ויקס את תמצית פרחי באך GORSE במהדורה משנת 1953 של עלון מרכז באך:
"עבור אלה שאיבדו את הלב והרגישו חסרי תקווה. עבור אלה שאולי נאמר להם שלא ניתן לעשות דבר נוסף עבורם, שחשים שעליהם להמשיך לסבול ולשאת את כאבם למשך שארית חייהם."

למי שחשים כי אין טעם לעבור כל טיפול נוסף, אך כדי לרצות קרובי משפחה או חברים הם עשויים להסכים לנסות שוב. אם כי חולה אחד אמר- "אני יודע שזה לא יעשה לי שום דבר טוב".
אנשים אלה נוטים לוותר על  המאבק, בניגוד לאנשי Oak, הממשיכים במאמציהם להתגבר על נכותם למרות חוסר התקווה לכאורה.

תמצית GORSE היא בעלת ערך במקרים בהם ההתקדמות פסקה לאחר שיפור כלשהו, שכן הוא נותן את התקווה של שיפור אשר זהו הצעד הראשון לקראת הבריאות. כמו כן זה צריך לשמש גם עבור אלה המשוכנעים כי מצב או נטייה תורשתית ידון אותם לסבל לכל החיים.

תמצית זו היא עבור מי שוויתר, אלו שאיבדו את כל האמונה, שחשים שהם חשוכי מרפא או שחדלו לנסות. עבור אותם אלו שאומרים: אין טעם; ניסיתי כל כך הרבה דברים. לאלו שאינם מפוחדים או מודאגים, אלא רק מרגישים שלא ניתן לעשות דבר נוסף עבורם.

ההיבט החיובי של תמצית זו הוא ההפך מההרשעה השלילית של חוסר התקווה. בתוכה נמצאת האמונה החיובית והוודאות שבסופו של דבר מתגברות על כל הקשיים ואינן מושפעות מהמצב הגופני או הנפשי הנוכחי ומהעצות ודעות של אחרים.

השוואות 

Gorse / Gentian - במובן מסוים, ההבדל בין תמציות אלה הוא עניין של מעמד. אנשים במצבGentian מרגישים מדוכדכים: משהו השתבש והם מרגישים מדוכאים אחרי שהיתה האטה. אלו שנמצאים במצב של Gorse  מרגישים מעבר לדכדוך: הם מרגישים שמשהו השתבש מאוד, או שהשתבש שוב ושוב. עכשיו הם מלאים בפסימיות - זה לא שהםמ צריכים עידוד, כמו עם Gentian, אלא להשיב להם את התקווה.
 
Gorse / Sweet Chestnut - אנשים שחווים את מצב Gorse  נוטים "להקים את האוהל שלהם" ולא להמשיך הלאה. הם מחליטים שאין תקווה ומוותרים, מסרבים לנסות או להתקדם הלאה. אלו שבמדינת Sweet Chestnut, לעומת זאת, הגיעו למצב ייאוש. הם ניסו וניסו בכל שדרה שהראתה ניצוץ של תקווה, אך עדיין מצאו שכל הדרכים מובילות לשום מקום. הדכדוך האולטימטיבי נכנס פנימה והם מרגישים שהחיים עצמם כבר אינם ראויים. זהו רגש קורע לב, מכריע, בעוד אדם ה Gorse הוא מדוכא, אבל במובן מסוים אותו אדם בחר להרגיש ככה.
 
Gorse / Willow - מבחינה ויזואלית,  זה יכול להיות קשה לומר שתמציות אלו הן בנפרד. כי אנשים בשני מצבי הרוח נראים שכבר נמאס להם, במצב רוח ירוד, כפופים, שנראה להם כאילו החיים הם נטל גדול.
עם זאת, כאשר מסתכלים לתוך מאפייני האדם ומגלים מה גורם למראה הזה, ישנם הבדלים ברורים. Gorse  הוא אדם עם תחושה של דכדוך גדול, כבר לא מתעניין בהווה כי זה נראה לו כל כך חסר תועלת.
Willow, לעומת זאת, מאפיינת אדם עם תחושה של טינה; של מרירות; כמו של זקן מסכן.
מצב זה למשל  היה יכול להתרחש עבור שני סוגי האנשים: לאבד עבודה - אבל התגובה תהיה שונה. תגובת ה Gorse  תהיה "מה הטעם? - דברים לעולם לא יהיו יותר טובים, אני יכול גם לוותר עכשיו.  Willow היה נוטה לשאול, "מה עשיתי שמגיע לי מזל רע כזה? - זאת לא אשמתי - זה לא הוגן ".

מידע זה הינו ממרכז באך באנגליה ונועד אך ורק למטפלים מוסמכים ומקצועיים בפרחי באך

לקניה ישירה של תמציות פרחי באך לחץ כאן

באנר חדש- בקבוקון טיפולי תמציות באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באךדלג על הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הכנת פורמולה אישית מתמציות פרחי באך

הרכבת פורמולה של תמציות באך למצבים רגשיים שונים המתאימה בדיוק לצרכים שלך, בבקבוקון טיפולי אישי

להרכבת פורמולה אישית

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד